"Pytanie na śniadanie" jest na antenie TVP2 od 22 lat. Program zadebiutował w Telewizji Publicznej w 2002 r. i od tego czasu coraz lepiej radzi sobie w walce o serca widzów. Przez te lata w programie pracowało sporo znanych dziennikarzy. Mało kto pamięta zresztą, że pierwszy odcinek prowadziły... Dorota Wellman i Agata Młynarska.

Reklama

"Pytanie na śniadanie" prowadzili m.in. Agnieszka Woźniak-Starak, Dorota Szelągowska, Odeta Moro, Beata Sadowska, Włodzimierz Szaranowicz, Tomasz Kammel, Maciej Kurzajewski, Katarzyna Cichopek czy Monika Richardson.

Pierwsze wydanie "Dzień dobry TVN" zostało nadane 3 września 2005 roku i poprowadzili je Kinga Rusin i Marcin Meller. Najmłodszym programem w pasmie śniadaniowym jest "Halo, tu Polsat", który zadebiutował na antenie 30 sierpnia - show nadawany jest od piątku do niedzieli. Są trzy pary prowadzących: Agnieszka Hyży i Maciej Rock, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski oraz Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna.

Jak kształtuje się oglądalność?

Najwięcej widzów w weekendy ogląda program "Dzień dobry TVN" - wynika z danych Nielsena. Najmniej widzów ma nowy program "Halo tu Polsat" - jednak zaledwie po miesiącu emisji śniadaniówka Polsatu w grupie komercyjnej 16-59 śniadaniówka Polsatu ma już niemal taką samą widownię i udział jak "Pytanie na śniadanie" TVP2. Czy to oznacza, że Polsat niebawem przegoni TVP?

Przez cztery weekendy - od 30 sierpnia do 22 września średnia oglądalność "Halo tu Polsat" wyniosła 179 tys. widzów. W tym samym czasie "Dzień dobry TVN" oglądało 358 tys. widzów. TVN ma pozycję lidera. Z kolei "Pytanie na śniadanie" straciło 106 tys. widzów - w analizowanym okresie program włączyło 252 tys. widzów.

Zacięta walka

Po prawie miesiącu od premiery programu „Halo tu Polsat” śniadaniówkę Polsatu ogląda co prawda najmniej widzów, ale różnica w średniej oglądalność w porównaniu do „Pytania na śniadanie” to 73 tys. odbiorców. Jeszcze mniejszy dystans między Polsatem a TVP2 widać pod względem udziału stacji w telewizyjnym rynku w grupie komercyjnej 16-59, gdzie różnica jest minimalna i wynosi dwie setne.