Monika Borkowska o tym, że odchodzi z TVP Info napisała w sieci a dokładnie na platformie X.

W swoim wpisie na platformie X wspomniała o tym, że na portalu internetowym TVP Info nie pojawił się tekst o opisanych przez Wirtualną Polskę zastrzeżeń co do działań prokurator Ewy Wrzosek z listopada ub.r. w sprawie mediów publicznych.

Reklama

Monika Borkowska żegna się z TVP Info. Pisze o "szopce"

"Nie mogłam już dłużej na to patrzeć. Nie chciałam być częścią takiej szopki. Właśnie dlatego z końcem miesiąca opuściłam tego TITANICA. Skała blisko. Oglądalność leci w dół" - czytamy we wpisie Moniki Borkowskiej.

Reklama

"Ja...no cóż...wbiję na jakiś inny bal. Z weselszą muzyką" - dodała.

Co w TVP Info robiła Monika Borkowska?

Monika Borkowska w TVP od czerwca 20203 roku przygotowywała materiały do głównego wydania "Wiadomości". Tematyka, jaką się zajmowała, to głównie polityka krajowa. Była także gospodynią programów "Minęła 8", "Minęła 9" i "Za czy przeciw" w TVP Info.

Wcześniej pracowała w TVP3 Łódź. Była również związana z Kukiz'15 jako dyrektor biura prasowego w powiecie skierniewickim. Jesienią 2018 roku startowała z list PiS w wyborach samorządowych, ale bez sukcesu.

W listopadzie użytkownik platformy X przypomniał, że w 2019 roku Monika Borkowska wypowiedziała się w materiale "Wiadomości" jako "mieszkanka Skierniewic". Borkowska tłumaczyła wówczas, że mówiła wtedy o sprawie ważnej dla lokalnej społeczności.

W ostatnim czasie z TVP pożegnało się wielu prezenterów m.in. Adrian Klarenbach, Michał Rachoń, Danuta Holecka, czy Marta Kielczyk.