W wielkanocnym wydaniu "Teleexpressu" doszło do wpadki a właściwie problemów technicznych. Prowadzący, czyli Maciej Orłoś opuścił studio i interweniował. Widzowie nie słyszeli w trakcie nadawanych materiałów głosu lektora. Finał wpadki był taki, że na kilka minut program zniknął z anteny i kilka minut później wrócił.

Reklama

TV Republika drwi z wpadki "Teleexpressu"

Wpadka konkurencji stała się tematem kpin w TV Republika. W programie "Dzisiaj" pojawił się obszerny materiał na ten temat.

Brak dźwięku, przeprosiny, kolejna próba i znów kompletna cisza. A wreszcie wyświetlenie planszy z logo stacji i przerwanie programu. To nie prima aprilis, a krótki opis wczorajszego programu "Teleexpress", który prawie nie ukazał się na antenie neo-TVP - powiedziała prowadząca program, czyli Magdalena Bałkowiec.

Dodała, że TVP dysponuje nowoczesnym sprzętem a mimo to od "momentu nielegalnego przejęcia mediów publicznych coraz częściej zmaga się z kolejnymi problemami technicznymi i spadkiem oglądalności"

A przecież miała być nowa, lepsza jakość i "czysta woda zamiast propagandowej zupy" - dodała.

Te słowa były nawiązaniem do wystąpienia Marka Czyża dzień przed emisją pierwszego wydania "19.30". Po jej zapowiedzi wyemitowano materiał, w którym pojawiło się nagranie z wpadki TVP. Reporter Konrad Chamioła mówił, że to dziwi "szczególnie, że na media publiczne w poprzednim roku przekazano ponad 2 mld zł".

A zatem Telewizja Polska dysponuje wszystkimi narzędziami niezbędnymi do wykonywania swojej misji na najwyższym poziomie- stwierdził.

Reklama

Maciej Orłoś odpowiada na krytykę ze strony TV Republika. "Niszczyli media publiczne przez 8 lat"

W materiale wspomniano również o nielegalnym przejęciu mediów publicznych w grudniu 2023 roku.

Głos w tej sprawie postanowił zabrać Maciej Orłoś. Z jego ust padły mocne słowa.

TV Republika atakuje TVP za awarię w "Teleexpressie". Wspomina o problemach technicznych, spadkach oglądalności, o "neo TVP". Tak mówią ludzie, którzy bezpośrednio lub pośrednio bezczelnie niszczyli media publiczne przez 8 lat. Teraz to bardziej szczucie czy manipulowanie swoimi widzami? - napisał na platformie X.

Trwa ładowanie wpisu