Gdy okazało się, że Antonina Turnau związała się ze starszym od siebie o niemal 40 lat przyjacielem ojca, piosenkarza Grzegorza Turnaua, oczy wszystkich zwróciły się w ich kierunku. Aktor Marek Kondrat był już wtedy legendą polskiego kina. Miał dwóch dorosłych synów i był po rozwodzie z pierwszą żoną.

Reklama

Gdzie wzięli ślub Antonina Turnau i Marek Kondrat?

Jak podaje Tomasz Potkaj w swojej książce pt. "Paparuchy kontra Ryje. Celebryci made in Poland", krakowscy paparazzi dostali informacje, że 19 września 2015 r. Antonina Turnau i Marek Kondrat wezmą ślub. Zaczęli więc sprawdzać, w którym kościele odbędzie się ceremonia. W końcu uznali, że widocznie będzie to ślub cywilny.

Reklama

Paparazzi doszli więc do wniosku, że muszą obstawić mieszkanie pary na krakowskim Kazimierzu. Tam też mieści się popularna restauracja aktora o nazwie BARa WINO.

"Przed dziesiątą rano z mieszkania wyszedł Marek Kondrat w kolorowej koszulce. K. zrobił mu zdjęcie, potem pojechał za nim w miejsce, w którym słynny aktor zrobił zakupy (...). Jakiś czas później z mieszkania wyszła Antonina Turnau. W dżinsach, białym t-shircie" - napisał Tomasz Potkaj w swojej książce.

Marek Kondrat miał się wtedy zwrócić do fotografów w te słowa: "Cieszę się, że będziecie uwieczniać moment otwarcia mojej restauracji". Jednak bardzo szybko okazało się, że faktycznie, Antonina Turnau i Marek Kondrat biorą ślub. Działo się to właśnie w restauracji. Tylko jednemu paparazzo udało się zrobić zdjęcia młodej parze - zdarł papier z szyby i wtedy ich sfotografował.

Reklama

Historia miłości Marka Kondrata i Antoniny Turnau

Marek Kondrat poznał Antoninę Turnau, gdy była jeszcze dzieckiem. Aktor przyjaźnił się z jej ojcem, muzykiem i piosenkarzem Grzegorzem Turnauem. W 2012 r. spotkali się, gdy Antonina Turnau jako reporterka programu TVP2 "Wszystko o kulturze" realizowała reportaż. Z czasem się zaprzyjaźnili, aż w końcu pojawiło się między nimi uczucie. Turnau została też menedżerką Kondrata i zajmowała się jego biznesami.

Historia ich miłości udowadnia, że wiek to tylko liczba. "Pojąłem młodą kobietę za żonę z czystej miłości" - powiedział potem Marek Kondrat w jednym z wywiadów.

W 2018 r. parze urodziła się córka, Helena, o której aktor "marzył całe życie". Marek Kondrat w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" ujawnił, że pierwsze słowo jego córeczki to było "tata". Rodzina przez lata mieszkała w Hiszpanii, gdzie Marek Kondrat kupił dom. w 2023 r. pojawiły się jednak informacje, że ma zamiar sprzedać posiadłość.

"Helenka ma swoje zajęcia, które coraz bardziej się rozrastają. Bywamy więc w naszym hiszpańskim domu dwa razy w roku, na tyle rzadko, że chyba będzie trzeba go sprzedać. Ale ja do murów się nie przywiązuję" - powiedział aktor w jednym z wywiadów.

Raz na jakiś czas w mediach pojawiają się nowe plotki o Antoninie Turnau i Marku Kondracie. Oni nie komentują i żyją po swojemu. Marek Kondrat i Antonina Turnau pod koniec marca pojawili się razem na performansie w warszawskiej Zachęcie. Choć nie pozowali do wspólnych zdjęć, fotoreporterzy uwiecznili ich przyjście do muzeum.