W styczniu br. Marek Sierocki potwierdził w rozmowie z mediami, że nie będzie już pojawiał się w "Teleexpressie".

Choć na początku gruchnęła wiadomość, że prezenter został zwolniony z TVP, jej dyrektor generalny, czyli Tomasz Sygut zdementował te informacje.

Reklama

Marek Sierocki ma nowy program w TVP

"Potencjał i ogromne doświadczenie redaktora Sierockiego na pewno zostanie w telewizji publicznej wykorzystane" – oznajmił.

Reklama

Tak też się stało. W marcu wystartował program "To jest grane", w którym prezentuje widzom listy przebojów z Polski, Hiszpanii, Włoch czy Francji.

Marek Sierocki od połowy lat 80. pojawiał się w "Teleexpressie", prezentując kącik muzyczny. W 2021 roku zastąpił Artura Orzecha w roli prowadzącego "Szansę na sukces". Od 2021 wraz z Aleksandrem Sikorą komentował na antenach TVP1 i TVP Polonia półfinały i finały Konkursu Piosenki Eurowizji i Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. W czerwcu tego samego roku został współprowadzącym wybranych koncertów z cyklu Polskie Biesiady, nadawanych przez TVP 2. Od września br. telewizyjna Dwójka emitowała show rozrywkowy "Rytmy Dwójki", którego został współprowadzącym.

Tak dziś Marek Sierocki wita się z widzami

Znakiem rozpoznawczym Marka Sierockiego w "Teleexpressie" były słowa, z którymi witał się z widzami. Słynne "Marek Sierocki. Cześć!" wywoływało zawsze uśmiech na twarzach wielu i weszło nawet do języka potocznego. Okazuje się, że w nowym formacie prezenter już tak się nie wita. Teraz z jego ust pada inne słowo.

Witam! - mówi i w zajawce programu, i na początku każdego odcinka. Czy to nowe powitanie również stanie się tak samo znane, jak poprzednie? Czas pokaże.