Po raz piąty największe święto włoskiej piosenki prowadzi znany prezenter telewizji RAI, Amadeus, który jest także dyrektorem artystycznym imprezy. Pierwszy wieczór poprowadził z nim dwukrotny triumfator festiwalu, zwycięzca zeszłorocznej edycji, Marco Mengoni.

Reklama

O główną nagrodę walczy 30 piosenek. Wśród ich wykonawców są takie włoskie gwiazdy jak The Kolors, Mahmood, Annalisa, Diodato, Il Volo czy Loredana Berte.

Blanka współpracuje z twórcami "Italodisco"

Włoski zespół The Kolors podbił świat hitem "Italodisco". Jeśli wygrają, pojadą jako reprezentant Włoch na Eurowizję. The Kolors w konkursie biorą udział z piosenką zatytułowaną "Un ragazzo una ragazza".

Trwa ładowanie wpisu

Autorzy hitu „Italodisco” do realizacji teledysku do piosenki "Un ragazzo una ragazza" zaprosili Blankę, która w ubiegłym roku reprezentowała na Eurowizji Polskę z piosenką "Solo". Wywalczyła sobie wtedy dziewiętnaste miejsce.

Telewizja Polska zakończyła już przyjmowanie zgłoszeń w ramach krajowych preselekcji do 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. Zgłoszenia można było nadsyłać do piątku 2 lutego, do godz. 22:00. Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoni reprezentanta Polski. Tegoroczna Eurowizja odbędzie się w dniach 7, 9 i 11 maja w szwedzkim mieście Malmö.