Russell Crowe ma swoje miejsce w kinie. Zagrał znakomite role w takich filmach jak m.in. "Gladiator" (Oskar za rolę pierwszoplanową), "Robin Hood”, "Piękny umysł" czy „Ojcowie i córki”. Drugą pasją aktora jest muzyka. Crowe wydał kilka singli pod pseudonimem Russ Le Roq. Grał też w zespołach TOFOG, Indoor Garden Party i 30 Odd Foot of Grunts.

Reklama

Włoskie korzenie Russela Crowe

Przyjeżdża, żeby zagrać - ogłosił z dumą przyjazd do Włoch gwiazdora filmowego dyrektor artystyczny festiwalu w San Remo, czyli Amadeus. Zaprezentował też krótki film wideo, na którym Russell Crowe mówi o radości ze swojego przyjazdu na festiwal. Dodaje, że ma włoskie pochodzenie. Część jego rodziny pochodzi z Ascoli Piceno w regionie Marche.

Trwa ładowanie wpisu

Russell Crowe kręci teraz film w Australii. Jak zapowiadał Amadeus, zdjęcia zakończy 6 lutego, następnego dnia będzie już w San Remo, a 8 lutego wystąpi na festiwalowej scenie.

Russell Corwe już raz był gościem festiwalu w San Remo. Było to w 2001 r. Aktor był wtedy u szczytu popularności po wielkim sukcesie, którym była główna, oscarowa rola w "Gladiatorze" Ridleya Scotta (2000).