Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski przez długie lata uchodzili za jedno z najbardziej udanych małżeństw w polskim show-biznesie. Para po blisko 40 latach związku zdecydowała się na rozstanie, co wywołało prawdziwy szok w mediach. Każde z nich chce orzeczenia winy drugiej strony. Oboje powołali licznych świadków, przez co sprawa przed sądem trwa już tak długo i nadal nie widać jej końca. Rozwód ciągnie się już trzeci rok.

Reklama

Historia małżeństwa

Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski zakochali się w 1985 roku. Kompozytor napisał dla 22-letniej wówczas wokalistki piosenkę "Diamentowy kolczyk", która szybko stała się przebojem. Piosenkarka urodziła córkę, której dano na imię Maria. Po dwóch latach na świat przyszedł syn pary Radzimir.

Jurksztowicz i Dębski ślub wzięli po dziesięciu latach wspólnego życia, w 1995 roku. Żyli z dala od błysku fleszy. W 2012 roku w mediach pojawiły się jednak plotki na temat nowej miłości Krzesimira Dębskiego. Pisano, że kompozytor zakochał się w dużo młodszej od siebie wiolonczelistce oraz że spodziewa się z nią dziecka. Jurksztowicz miała w związku z tym wystawić mu przed dom walizki. Mimo tych doniesień oboje nadal trwali w małżeństwie.

Rozwodu nadal nie ma, w sądzie gorąco

W sierpniu 2023 r. odbyła się rozprawa, podczas której małżonkowie mieli złożyć ostateczne zeznania. Niestety, zakończyła się niepowodzeniem i zalecono mediacje, których efekty miały zostać przedstawione podczas ostatecznego posiedzenia 6 września 2024 r., które w sumie potrwało cztery godziny. Jak poinformował "Fakt" i tym razem sędzia nie wydał decyzji o zakończeniu małżeństwa.

Dopóki nie będzie wyroku, sprawa nie będzie zakończona - mówił "Faktowi" Marcin Muśnicki, adwokat Anny Jurksztowicz, która tego dnia składała obszerne zeznania. Zdenerwowany Krzesimir Dębski miał ponoć kilka razy opuszczać salę.Nie mogę słuchać tych głupot - miał przekazać na gorąco reporterce "Faktu".

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy sąd ma wydać orzeczenie podczas posiedzenia niejawnego. Strony wciąż mają możliwość wniesienia pism procesowych.