Barbara Kurdej-Szatan kilka lat temu została zwolniona z TVP, po tym jak w sieci zamieściła wpis na temat Straży Granicznej. Post, który opublikowała, pozbawił ją nie tylko pracy w stacji, ale też intratnych kontraktów reklamowych.
Barbara Kurdej-Szatan stanęła przed sądem za słowa o Straży Granicznej
To jest ku**a "straż graniczna" ????? "Straż" ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! - napisała w 2021 roku, odnosząc się do działań, jakie miały miejsce na granicy.
Ten wpis sprawił, że stanęła przed sądem. W grudniu 2022 roku Sąd Rejonowy w Pruszkowie umorzył postępowanie przeciwko oskarżonej aktorce, uznając, że zarzucany jej czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego. Wyrok utrzymał też sąd wyższej instancji. Za swój wpis Barbara Kurdej-Szatan została wyrzucona z pracy na planie "M jak miłość".
Barbara Kurdej-Szatan wraca do TVP
Teraz okazuje się, że aktorka wraca do TVP. Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski, że ma znowu grać w "M jak miłość". Ona sama nie potwierdziła tych plotek. Portal Shownews.pl dotarł do informacji, że aktorka ma wrócić, ale nie do serialu. Władze stacji szykują dla niej zupełnie coś innego.
Z doniesień wynika, że będzie to duży format na jednej z głównych anten stacji.
Wiadomo, że ma propozycje i że rozmowy są już zaawansowane - mówi informator.
Czy to prawda? Zapewne przekonamy się już niebawem.
Marta Kawczyńska – dziennikarka Dziennik.pl. Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją animacja kultury, jest też psychoterapeutką tańcem i ruchem (DMT). Pracowała m.in. w Gazecie Stołecznej, Super Expressie, TVP. Jest autorką książki "Alopecjanki. Historie łysych kobiet" oraz współautorką poradników "#Nastolatka". Specjalizuje się w tematyce show-biznesowej oraz społecznej. W Dziennik.pl zajmuje się działem życie gwiazd, nostalgia, kultura. Prowadzi podcasty "Kawka z…" i "Dziennik Kryminalny" emitowane na kanale DGP Infor na Youtubie.