W TVP za prezesury Jacka Kurskiego nie brakowało dużych imprez a wśród nich koncertów m.in. gwiazd disco polo, czy tego pod tytułem "Cud życia" z udziałem Andrea Bocellego.

Jak się okazuje dużo umów na realizację spektakularnych widowisk TVP podpisała z firmą World Media. Zajmuje się ona głównie promowaniem artystów disco polo. Ma też powiązania z byłym mężem Joanny Kurskiej.

Reklama

4 mln złotych za koncert Andrea Bocellego

Onet dotarł do informacji, z których wynika, że koncert Andrei Bocellego również organizowany przez World Media kosztował 4,5 mln złotych. Jacek Kurski uznał to wydarzenie za sukces, bo kilka dni później na swoim profilu na portalu X chwalił się oglądalnością.

Koncert Andrea Bocelli "Cud życia" obejrzały 4 mln widzów. Dziękuję maestro i jego staffowi, kreacji i produkcji TVP, orkiestrze Filharmonii Podlaskiej, chórowi WOK za stworzenie, a widzom Telewizji Polskiej - za wspólne przeżycie tego wspaniałego wydarzenia duchowo-artystycznego - czytamy w poście zamieszczonym wówczas przez byłego prezesa TVP.

Były mąż Joanny Kurskiej związany z firmą, która dostała 55 mln zł od TVP

To jednak nie jedyne tak duże pieniądze zarobione przez firmę World Media dzięki TVP. Przez kilka lat współpracy miała wzbogacić się o 55 mln złotych.

Wśród osób, które pracowały przy koncertach organizowanych przez tę firmę, pojawia się nazwisko Tomasza Klimka, czyli byłego męża Joanny Kurskiej. Poza nim także Roberta Klatta, który dzięki Jackowi Kurskiemu zaczął działać w TVP. Wcześniej zajmował się głównie muzyką disco polo w stacji Polo TV. Trzecią osobą jest Mikołaj Dobrowolski, którego prezes TVP bardzo cenił i który od lat reżyserował "Jaka to melodia?".

Sprawą ma teraz zajmować się prokuratura.