Marcin Prokop od lat jest niekwestionowana gwiazda stacji TVN. Od lat razem z Dorotą Wellman współprowadzi program "Dzień dobry TVN". Teraz dołączył do jury show "Mam Talent!". W roli prowadzącego zastąpili go Agnieszka Woźniak-Starak i Jan Pirowski.

Reklama

To Marcin Prokop zrobił w programie "Mam Talent!"

Zdaniem wielu widzów Marcin Prokop sprawdza się w roli jurora, ale niektóre jego decyzje nie podobają się widzom. Taka sytuacja miała miejsce w ostatnim odcinku programu. Na scenie "Mam Talent!" pojawił się zespół Widuto. W jego skład wchodzą Natalia i Mateusz, którzy są rodzeństwem oraz ich przyjaciel Wiktor. Ich występ nie od razu przypadł do gustu jurorom. Zespół wykonał cover piosenki Portishead. Agnieszka Chylińska postanowiła jednak dać im szansę.

Reklama

"Dlaczego Portishead, a nie autorski utwór?" - spytała. Zachęceni jej wypowiedzią postanowili wykonać własny utwór. Tym razem wywołali ogromne poruszenie i wzruszenie. Marcin Prokop postanowił wypowiedzieć się na temat tego, co usłyszał.

Powiedziałem, że będę szukał prawdy, będę szukał autentyczności, będę szukał nie odtwórców, tylko twórców. To, co zagraliście przed chwilą - zaryzykuję to twierdzenie - było lepsze niż ten cover. Było bardzo dobrym numerem, gdyby to był wasz singiel, to chciałbym usłyszeć resztę waszej płyty - powiedział.

Widzom nie spodobała się decyzja Marcina Prokopa

I to właśnie to sprawiło, że zdecydował się na odważny krok.

Zrobię coś, czego w tej edycji jeszcze nie robiłem, wyciągnę moją lewą dłoń i nacisnę złoty przycisk - stwierdził.

Ta decyzja jurora "Mam Talent!" nie przypadła jednak do gustu widzom i internautom.

Totalna wtopa pana Marcina z tym złotym przyciskiem; W takim razie niech każdy uczestnik wystąpi dwa razy i ocenimy lepszy występ... Złoty przycisk to totalne nieporozumienie!; Za chwilę złotych przycisków zabraknie - pisali internauci.

Reklama

Byli jednak i tacy, którzy bronili występu zespołu Widuto.

Mi absolutnie też podobał się ten drugi utwór! Cieszę się że Agnieszka dała drugą szansę bo było warto; Nareszcie świeżość na polskiej scenie muzycznej!; I to jest to. Inność, prawdziwość, wrażliwość i wewnętrzne ja. Czyste a zarazem porażające. Wow - czytamy w komentarzach.

Marcin Prokop o swoje roli jurora w programie "Mam Talent!"

W 15. sezonie programu "Mam Talent!" doszło do zmian w jury. Z show pożegnali się Małgorzata Foremniak oraz Jan Kliment. Ich miejsce zajęła Julia Wieniawia i właśnie Marcin Prokop.

Agnieszka to filar i ikona tego programu. Bez niej nikt sobie "Mam Talent!" nie wyobraża. Julia jest osobą bardzo młodą, ale już w show-biznesie bardzo doświadczoną, a przy okazji niesamowicie pracowitą [...] W związku z tym myślę, że dla młodych ludzi może być wzorem tego, jak w tym trudnym kotle sobie poradzić - mówił, gdy startował program.

Dla Marcina Prokopa nie jest to jednak debiut w roli jurora. Wystąpił już gościnnie w pierwszym sezonie programu "Mask Singer".

Jestem człowiekiem, który lubi ludzi, który jest empatyczny i potrafi wczuć się w rolę osoby, która ma wielkie marzenie i chce je spełnić na scenie "Mam Talent!". Jestem w tym programie od kilkunastu lat i wiem dokładnie, co czuje każdy wkraczający na naszą wielką scenę. Będę tych ludzi wspierał całym sobą - mówił, odpowiadając na pytanie, jakim jurorem będzie.