Marcin Hakiel z Katarzyną Cichopek przez kilkanaście lat tworzyli jedną z najgorętszych par polskiego show-biznesu. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu. Tancerz i prezenterka rozstali się oficjalnie w sierpniu 2022 r.

Reklama

Rozwód Cichopek i Hakiela jest nieważny?

Problem w tym, że Katarzyna Cichopek i Marcin Hakielrozwiedli się w czasie pandemii koronawirusa, a zdaniem części spekulujących, rozwody przeprowadzone w okresie od połowy 2021 r. do kwietnia 2023 r. mogą być nieważne. Chodzi o orzeczenie Sądu Najwyższego, które dotyczy spraw niezakończonych do 3 lipca 2021 r. oraz wszczętych od 3 lipca 2021 r. do 14 kwietnia 2023 r. Wyroki, jakie wówczas zapadły, mogą być uznane za nieważne, jeśli sprawa była rozpoznawana przez jednego sędziego i dwóch ławników.

Do sprawy odniósł się sam zainteresowany. Marcin Hakiel w rozmowie z Pudelkiem stwierdził, że na razie niczym się nie przejmuje.

Reklama

"To nie jest do końca tak. Jedna strona by musiała złożyć jakieś postanowienie czy wniosek do sądu. Więc dopiero, jak któraś z naszych stron złoży coś takiego przez swojego radcę, to wtedy będę mógł się jakoś wypowiedzieć, bo tak to właściwie się nic nie zmienia" – powiedział Hakiel.

"Nie mam kompetencji, żeby rozmawiać o tym, czy to jest dobra decyzja Sądu Najwyższego, czy nie. [...] Jeśli nikt nic nie złoży, to żyjemy w tym status quo, które mamy teraz" – dodał tancerz.

Marcin Hakiel w rozmowie dodał, że jego adwokat nie zamierza składać do sądu żadnych wniosków.