Marzena Kipiel-Sztuka miała 58 lat. Jej przyjaciółka, aktorka Renata Pałys opowiadała, że aktorka nie zmarła nagle - od dawna chorowała.

"To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą" - mówiła w rozmowie z "Super Expressem".

Reklama

Ceremonia pogrzebowa

13 czerwca odbyło się ostatnie pożegnanie aktorki. Marzena Kipiel-Sztuka życzyła sobie, by pogrzeb miał charakter świecki, nie chciała też wieńców, a żałobnicy mieli włożyć kolorowe ubrania. Tak też się stało. Na białej urnie widniały kolorowe obrazki - kwiaty i koliber. Podczas ceremonii pogrzebowej pojawiły się pęki wielobarwnych balonów.

Marzena Kipiel-Sztuka zażyczyła sobie, by na ceremonii zabrzmiała jej ulubiona piosenka o miłości "Embraceable You".

Podczas ostatniego pożegnania były zbierane datki na Wałbrzyskie Hospicjum, w którym aktorka spędziła ostatnie tygodnie. Wśród przyjaciół obecnych na ceremonii w Kaplicy Cmentarnej przy ulicy Wrocławskiej w Legnicy pojawiła się m.in. Renata Pałys.

Wzruszająca mowa Renaty Pałys

"Znałam Marzenę najdłużej z ekipy całego "Świata według Kiepskich". Poznałam ja tu w teatrze w Legnicy. Zadziwiona byłam jej umiejętnościami i techniką, bo była początkującą aktorką. Gdy w 1999 roku spotkałam ja na planie, to się bardzo ucieszyłam, zawsze nasze wspólne cele były idealne, nie było potrzeba robić powtórek. Rozumiałyśmy się bez słów, nie trzeba było nas reżyserować" - powiedziała cytowana przez "Super Express" Renata Pałys.

Ceremonia pogrzebowa aktorki Marzeny Kipiel-Sztuki miała świecki charakter / East News / Kacper Loch

Kariera Marzeny Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się 19 października 1965 r. w Legnicy. Ukończyła Technikum Budowlane. Z wykształcenia była magistrem zarządzania zasobami ludzkimi. W latach 1987-1989 pełniła funkcję suflera w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Od 1989 do 2000 roku występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Zadebiutowała w teatrze rolą salowej w spektaklu "Szpital rejonowy" w reżyserii Józefa Jasielskiego na scenie legnickiego Teatru Dramatycznego.

Marzena Kipiel-Sztuka chciała, żeby na jej pogrzebie było kolorowo / East News / Kacper Loch

Występowała w licznych filmach i serialach. Widzowie mogli oglądać ją w takich produkcjach jak "Kop głębiej", "Fighter", "Pierwsza miłość", "Fala zbrodni" czy "Behawiorysta". Największą popularność przyniosła jej rola Haliny Kiepskiej w serialu Polsatu "Świat według Kiepskich".