Łukasz Lipiński miał 51 lat.Dziennikarz. Wnikliwy redaktor, najlepszy szef - pisze redakcja tygodnika o zmarłym koledze. O tym, że jest ciężko chory, miał dowiedzieć się rok temu.

Dziennikarz zmagał się z chorobą

Chorobie nie poddawał się właściwie nigdy: podróżował, spotykał się, pracował, planował. Żył na 100 procent, tak chciał – tylko kiwał głową, gdy ktoś mówił mu: "zwolnij, odpocznij". Mąż i tata. Dobry i mądry Człowiek. Nie możemy się pogodzić z odejściem Łukasza. Myślami jesteśmy z jego najbliższymi - czytamy.

Reklama

Kim był Łukasz Lipiński?

Łukasz Lipiński był absolwentem prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Przez 15 lat pracował w "Gazecie Wyborczej" (1997-2012). Z gdańskiego oddziału trafił do Warszawy, gdzie pracował w dziale gospodarczym. Potem był szefem zagranicy (2006-2008) a w końcu działu krajowego (2008-2012).

W 2013 r. zaczął pracę w serwisie analitycznym Polityka Insight, gdzie został dyrektorem ds. analiz. W 2018 r. został redaktorem naczelnym serwisu Polityka.pl, po czym objął stanowisko zastępcy redaktora naczelnego "Polityki" ds. wydań cyfrowych. Łukasz Lipiński był także w radzie programowej Polskiej Agencji Prasowej (PAP) i członkiem rady programowej Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.