Agnieszka Grochowska umie tworzyć role, które na długo zapadają w pamięć. Aktorka miała okazję wcielać się w postać Danuty Wałęsy w filmie Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" czy Tani w obrazie "Pręgi". Niedawno Grochowska dostała angaż w filmie "Kos" Pawła Maślony, gdzie grała butną Pułkownikową Marię Giżyńską.

Reklama

Agnieszka Grochowska zawsze marzyła o roli w filmie kostiumowym

Agnieszka Grochowska w rozmowie z nami wyjawiła, że zawsze marzyła jej się rola w filmie kostiumowym. Reżyser Paweł Maślona pomógł jej w realizacji tego aktorskiego marzenia.

"Rzadko mam okazję, bo niestety nie robi się tak dużo filmów kostiumowych. To było moje marzenie zagrać w filmie kostiumowym. No i ono się zrealizowało. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miała taką okazję. To jest wyjątkowe, aby móc być w kostiumie z epoki i móc przenieść się w zupełnie inny świat" - wyznała nam Agnieszka Grochowska.

scena z: Agnieszka Grochowska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA / AKPA

Agnieszka Grochowska o tym, dlaczego warto obejrzeć film "Kos"

W rozmowie z nami Agnieszka Grochowska wyznała, że film ma bardzo interesujący scenariusz. Według aktorki w polskim kinie niezbyt często zdarza się taka produkcja.

"To jest film bardzo dobry. Łączy w sobie wiele gatunków, co czyni go jeszcze bardziej interesującym. Jest śmieszny, poważny, brutalny i opowiadany ze swadą. Momentami jest czystą rozrywką, a czasami jest bardzo na serio. To jest bardzo ciekawe zestawienie i wydaje mi się, że bardzo rzadkie. Tak że zachęcam do pójścia do kin" - powiedziała w rozmowie z Dziennik.pl Agnieszka Grochowska.

Trwa ładowanie wpisu

Film "Kos" Pawła Maślony - o czym jest produkcja?

Film "Kos" opowiada dość nietuzinkową historię, w której pojawia się Tadeusz "Kos" Kościuszko (Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę oraz chłopów. Towarzyszy mu jego wierny przyjaciel Domingo. Niestety rusza za nimi rosyjski rotmistrz, Dunin (Robert Więckiewicz), który za główny cel obrał sobie schwytanie generała.

W międzyczasie młody chłop Ignac (Bartosz Bielenia), szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu przez nieprawego ojca, którego odgrywa w filmie Andrzej Seweryn. Niestety ojciec umiera i Ignac musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem Stanisławem (Piotr Pacek).

To właśnie w trakcie ucieczki Ignac spotyka na swojej drodze Domingo. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej (Agnieszka Grochowska), gdzie ukrywa się Kościuszko.