Krzysztof Kowalewski był wybitnym aktorem filmowym i teatralnym. Można go było oglądać m.in. w filmach Stanisława Barei "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", czy "Miś". Grał także w serialach "Król przedmieścia", czy "Daleko od noszy".

Reklama

Prywatnie aktor był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą wybranką była kubańska tancerka Vivian Rodriguez, drugą aktorka Agnieszka Suchora. Przez wiele lat aktor był także w związku z Ewą Wiśniewską.

Z kim zaręczyła się wnuczka Krzysztofa Kowalewskiego?

Okazuje się, że wnuczka aktora, czyli Sacha Kowalewski właśnie się zaręczyła. Dziewczyna na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jej ojciec to Wiktor, czyli pierworodny syn aktora z małżeństwa z Kubanką.

Sacha podobnie jak jej dziadek para się aktorstwem. Uczyła się na Ruskin School of Acting, zagrała także w filmie "Proceder", gdzie wystąpił także jej dziadek.

Niespodzianka! Jesteśmy zaręczone!!! Wczoraj poprosiłam Marcelę o rękę w miejscu, w którym po raz pierwszy spotkaliśmy się z przyjaciółmi i rodziną. Na naszej pierwszej randce zwróciłam się do niej i powiedziałam: "Mam co do ciebie dobre przeczucia" - napisała na swoim Instagramie.

Krzysztof Kowalewski nie doczekał tego ważnego dla wnuczki momentu. Zmarł w wieku 83 lat, w styczniu 2021 roku.