Mirosław Baka to jeden z bardziej znanych aktorów. Można go było zobaczyć w "Krótkim filmie o zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego. Dużą popularność przyniosła mu także rola Antoniego Wereszczaka w serialu "Radio Romans". Niedawno można go było zobaczyć jako Macieja Borynę w animowanej wersji "Chłopów".

Reklama

Dorota Kolak o Mirosławie Bace: Byliśmy jak stare małżeństwo

Przez kilka sezonów to Dorota Kolak towarzyszyła mu na teatralnych deskach w spektaklu "Seks dla opornych". Tego obcowania z aktorem zazdrościła jej zapewne niejedna Polka.

Reklama

W rozmowie z Dziennik.pl Dorota Kolak stwierdziła, że choć obecnie nie grają razem, to "zerkają na siebie".

Po wielu latach grania wspólnie przedstawienia, które objechało pół Polski, bo było grane i w Gdańsku, i w Warszawie w Teatrze Polonia, mam na myśli "Seks dla opornych" i miało jakiś olbrzymi sukces, bo zagraliśmy ok. 400 razy, byliśmy z Mirkiem jak stare małżeństwo. W tej chwili nasze losy się rozdzieliły. Teraz razem nie gramy, ale zerkamy na siebie. Może ktoś coś wymyśli i znowu zagramy coś wspólnie - stwierdziła.

Dorota Kolak zdradza, jaki jest Mirosław Baka

Jakim kolegą jest Mirosław Baka? Dorota Kolak wyznaje, że "uczciwym i lojalnym".

Przede wszystkim jest fajnym, uczciwym, lojalnym kolegą scenicznym. Jest facetem o fajnym poczuciu humoru, nieco ironicznym. Jest też takim człowiekiem, który potrafi milczeć. Kiedy jeździliśmy z Gdańska do Warszawy i odwrotnie bywały takie podróże, gdy potrafiliśmy sobie je całe przemilczeć, słuchając muzyki. Na pewno nie jest gadułą - mówi w rozmowie z Dziennik.pl.

Zapytana o to, czy "to jest przyjaźń, czy kochanie", w odpowiedzi jest dosyć zachowawcza.

Reklama

Nie wiem, czy nazwałabym to przyjaźnią. Może takiego słowa bym nie użyła, bo nie spędzamy ze sobą wakacji, nie chodzimy do siebie na bankiety, nie odwiedzamy się, ale myślę, że możemy na siebie liczyć - mówi Dorota Kolak.

Trwa ładowanie wpisu