Od grudnia ub.r. wiele zmieniło się w TVP. Wymieniono m.in. skład prowadzących "Pytanie na śniadanie". Od stycznia śniadaniówkę prowadzą nowe duety: Joanna Górska i Robert Stockinger, Klaudia Carlos i Robert El Gendy oraz Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz. Dołączyli do nich także Beata Tadla i Tomasz Tylicki.

Reklama

Zmiany w TVP

Hanna Lis w styczniu 2016 r. została zwolniona z TVP. Zapowiedziała wtedy, że rezygnuje z pracy w publicystyce i dziennikarstwie informacyjnym. Od tamtej pory zajmowała się głównie tematyką lifestyle'ową i kulinarną. Teraz w rozmowie z Plejadą ocenia zmiany, jakie zaszły u publicznego nadawcy.

To nie chodzi o TVP, tylko w ogóle nie oglądam telewizji. Czasami włączam newsy, ale też rzadko. Zwykle dowiaduję się o tym, co się dzieje na świecie, online, bo internet jest dzisiaj o wiele szybszy. Lubię także szybkie newsy - zdradziła dziennikarka.

Komu kibicuje Hanna Lis?

Bardzo kibicuję Kasi Dowbor, która jest moją bliską przyjaciółką. Wróciła do TVP i do telewizji śniadaniowej po wielu latach. Jest świetna w tym, widziałam chyba dwa razy, bo tak jak mówię, telewizji nie oglądam. Ma świetną energię. Oglądałam też debiut Asi Górskiej, z którą kiedyś współpracowałam w "Wiadomościach", i też świetnie jej się wiedzie na ekranie - powiedziała Hanna Lis.

Trzymam za nie kciuki, ale trzymam kciuki za wszystkich, którzy budują tę telewizję od nowa na zgliszczach dziennikarstwa - dodała dziennikarka.