Dzieci Barbary Sienkiewicz po jej śmierci przebywały w interwencyjnej placówce opiekuńczo-wychowawczej. O ich sytuacji zadecyduje sąd rodzinny. Obecnie znajdują się w rodzinie zastępczej.

Gdy aktorka nazywana "najstarszą matką w Polsce" odeszła, pojawiły się problemy z jej pochówkiem. Zorganizowanie pogrzebu także zadeklarował ZASP, ale z racji tego, że odnalazła się osoba wyznaczona w testamencie aktorki, to on zorganizuje ceremonię.

Reklama

Wiadomo już, że osoba wymieniona w testamencie będzie się ubiegała o opiekę nad dziećmi. Ta sama osoba także organizuje pogrzeb - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" prezes ZASP, Krzysztof Szuster.

Zbiórka na terapię dla dzieci Barbary Sienkiewicz

Marlena Miarczyńska, która jest prezeską Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich mówi, że "osoba zaprzyjaźniona z panią Basią i wymieniona w testamencie jeszcze się do nich nie zgłosiła w sprawie zasiłku, ale fundacje jest z nią w kontakcie". Osoba ta nie chce jednak ujawniać swoich danych.

Mimo, że dzieci Barbary Sienkiewicz są pod fachową opieką, z pewnością przeżywają bardzo trudne, wręcz traumatyczne chwile. Miarczyńska powiedziała, że chce znaleźć pieniądze na terapię dla nich.

Zależy nam, by jak najszybciej trafiły na terapię, bo przeżyły traumę tak straszną, jakiej nikt sobie nie wyobraża - mówi w rozmowie z "Faktem".