Barbara Sienkiewicz w chwili śmierci miała 69 lat. Aktorka nazywana była "najstarszą matką w Polsce". W wieku 60 lat urodziła bliźniaki. Po jej śmierci dzieci trafiły do placówki opiekuńczo-wychowawczej. O ich sytuacji prawnej miał zadecydować sąd rodzinny.

Reklama

Dzieci Barbary Sienkiewicz są w pieczy zastępczej

Kilka dni temu Ania i Piotr trafili do pieczy zastępczej. Z racji tego, że Barbara Sienkiewicz przed śmiercią nie wydała żadnych dyspozycji, pojawił się problem z jej pochówkiem. Pomoc przy organizacji pogrzebu zadeklarował Związek Artystów Scen Polskich, ale przez dłuższy czas nie wiadomo było, kto może pobrać zasiłek pogrzebowy. Mówiono wówczas, że aktorka nie upoważniła do tego nikogo.

"Najstarsza matka w Polsce" wyznaczyła spadkobierczynię

Teraz okazało się, że jest testament i dyspozycje. Wiadomo już, że osoba wymieniona w testamencie będzie się ubiegała o opiekę nad dziećmi. Ta sama osoba także organizuje pogrzeb - mówi w rozmowie z "Faktem" Krzysztof Szuster, prezes ZASP-u.

Dodał, że związek nadal jest gotowy wypłacić zasiłek. Osoba zaprzyjaźniona z panią Basią i wymieniona w testamencie jeszcze się do nas nie zgłosiła w sprawie zasiłku, ale jesteśmy z nią w kontakcie. Prosi jednak o nieujawnianie swoich danych - powiedziała prezes Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich Marlena Miarczyńska. Zakład pogrzebowy już został wybrany przez upoważnioną do zorganizowania pogrzebu osobę. Dotychczas ciało Barbary Sienkiewicz leżało w kostnicy Zakładu Medycyny Sądowej i generowało duże koszty.

To generowało bardzo duże koszty, ale zakład pogrzebowy już się wszystkim zajął. Niestety daty pogrzebu jeszcze nie znamy - dodała Miarczyńska.