Shannen Doherty od 2015 roku choruje na nowotwór. Zaczęło się od guza w piersi. Po przeprowadzeniu mastektomii, chemioterapii i radioterapii wydawało się, że leczenie przynosi efekty. Niestety, w 2019 roku choroba zaatakowała ponownie. Pojawiły się przerzuty na kręgosłup i węzły chłonne. W 2023 roku nowotwór dotarł do mózgu.

Reklama

Walka o alimenty

W kwietniu 2023 r. Shanne Doherty złożyła pozew o rozwód z fotografikiem Kurtem Iswarienko. Teraz magazyn "Us Weekly" poinformował, że 14 czerwca gwiazda amerykańskich seriali "Beverly Hills, 90210" i "Czarodziejki" wystąpiła o alimenty. Miała zażądać 15 343 dolarów (ponad 62 tys. zł) miesięcznego wsparcia"z mocą wsteczną do 1 czerwca 2024 r.", zryczałtowanej kwoty w wysokości 9 100 dol. (prawie 37 tys. zł) na pokrycie kosztów adwokackich oraz 11 800 dol. (prawie 48 tys. zł) za różne opłaty, które zebrała "w celu uzyskania pełnych odpowiedzi Kurta Iswarienki w postępowaniu rozwodowym".

Utrata dochodów i rosnące koszty leczenia

Shannen Doherty złożyła wniosek o alimenty, ponieważ spodziewa się, że w tym roku jej dochody ze streamingu "drastycznie" spadną.

"W wyniku moich nawracających problemów zdrowotnych byłam w dużej mierze niezdolna do pracy i nie mam perspektyw na zatrudnienie w przyszłości. Obecnie praktycznie cały dochód, jaki uzyskuję, jest dochodem rezydualnym z pracy, którą wykonywałam przed zawarciem małżeństwa" — uzasadniła w dokumentach prawnych.

Shannen Doherty straci ubezpieczenie zdrowotne SAG z powodu braku pracy. Od 2022 r. zagrała tylko jedną małą rolę w filmie "Darkness of Man" z 2024 r.

Aktorka stwierdziła, że Iswarienko nie powinien mieć problemu z płaceniem alimentów i pomaganiem w opłacaniu jej rachunków medycznych - które w 2023 r. wyniosły łącznie 21 640 dol. (prawie 87,5 tys. zł) - ponieważ regularnie wydaje pieniądze na wystawne przeżycia i przedmioty.

"Podczas gdy ja byłam niezdolna do pracy i ponosiłam wygórowane wydatki medyczne nieobjęte ubezpieczeniem, aby poddać się eksperymentalnym terapiom w nadziei na przedłużenie mojego życia, Kurt korzystał z samolotu, wydając tysiące dolarów w uzdrowiskach medycznych, sklepach jubilerskich, Gucci i na loty dla swojego »agenta«, jednocześnie twierdząc, że nie ma wystarczających środków na moje utrzymanie" oświadczyła Doherty w swoim pozwie.

Reklama

11 lat małżeństwa

Shannen Doherty była żoną fotografa Kurta Iswarienki przez 11 lat. Pod koniec kwietnia 2023 r. złożyła pozew o rozwód, podając jako powód rozpadu małżeństwa "różnice nie do pogodzenia".

O kryzysie w trzecim małżeństwie Doherty amerykańskie media zaczęły plotkować w grudniu 2022 r. Miesiąc później pojawiła się informacja, że Shannen i Kurt Iswarienko rozstali się, a portal Page Six ujawnił, że fotograf zdradzał żonę. Tą "drugą" miała być Collier Grimm, agentka Kurta.