Stanisław Tym to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Widzowie kojarzą go z pewnością głównie z rolami w filmach Stanisława Barei. Grał między innymi Stanisława Ochódzkiego w "Misiu", ale można go także było zobaczyć w filmach "Brunet wieczorową porą", "Nie ma róży bez ognia", czy "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz".

Reklama

Ostatnimi czasy Stanisław Tym rzadko pokazywał się publicznie. Od lat mieszka na Suwalszczyźnie i tam wiedzie spokojne życie. W niedzielę zrobił jednak wyjątek i pojawił się na premierze w warszawskim Och-Teatrze. To właśnie na tej scenie odbyła się premiera spektaklu "Ciemny grylaż" w reżyserii Cezarego Żaka.

Stanisław Tym ma kłopoty z poruszaniem

Stanisław Tym razem z Jerzym Dobrowolskim są autorami tej sztuki, dlatego też nie mogło go na premierze zabraknąć. Osobą, która serdecznie przywitała aktora był Cezary Żak. Na swoim Instagramie opublikował relację z premiery. Widać na niej, jak Stanisław Tym porusza się za pomocą chodzika. Problemy z chodzeniem nie pozbawiły go jednak poczucia humoru.

Stanisław Tym ma problemy z poruszaniem, ale humor go nie opuszcza / AKPA

W pewnym momencie kazał Cezaremu Żakowi usiąść na chodziku i zaczął go wieźć. Po spektaklu Stanisław Tym usłyszał słowa podziękowania od młodszego kolegi a zgromadzona publiczność zgotowała mu owację na stojąco.

Stanisław Tym pojawił się na premierze w warszawskim Och-Teatrze / AKPA