W październiku 2023 r. Polsat zawiesił emisję "Kabaretu na żywo. Młodzi i moralni" oraz innych cykli kabaretowych. Nie podano oficjalnie powodów. Kabareciarze łączyli to z sytuacją polityczną i wyborami.

Polsat usunął też ze swoich stron na Facebooku i Instagramie skecze prezentowane w programie "Kabaret na żywo", w których kabareciarze kpili z władzy i partii prawicowych. Decyzja władz Polsatu wywołała sporo emocji. Wielu kabareciarzy zerwało z telewizją Polsat.

Reklama

Kabareton wraca na antenę Polsatu

Polsat pokaże kabareton w najbliższą niedzielę 19 maja po godz. 22. Program potrwa dwie godziny i będzie to pierwsza emisja kabaretów w Polsacie od jesieni 2023. Na razie kabarety nie powrócą do Polsatu w programie na żywo.

Emisja "Rybnickiej Jesieni Kabaretowej 2023" będzie okrojona o występ Kabaretu Młodych Panów, który w zeszłym roku nie wyraził zgody na utrwalenie go przez Telewizję Polsat.

Dlaczego nie będzie Kabaretu Młodych Panów?

"Po tym, jak władze Polsatu ocenzurowały i wstrzymały emisję programu "Młodzi i moralni", zrywamy z tą stacją wszelkie kontakty" - powiedział Presserwisowi Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów.

Edward Miszczak, dyrektor programowy Polsatu, wyraził jednak nadzieję, że kabareciarze zmienią decyzję i wrócą. Jak mówił Plejadzie, "w domu czasami zdarzają awantury", jednak "mają szansę na powrót".

Robert Korólczyk w podcaście "WojewódzkiKędzierski" przyznał, że "nie są poobrażani" i z ust nowego prezesa Polsatu satyrycy usłyszeli przeprosiny za zaistniałą sytuację.

Byliśmy na spotkaniu ja [Robert Korólczyk – przyp. red.] i Robert Górski u pana prezesa, tego nowego prezesa, pana Piotra [Żaka – przyp. red.] i powiedział, że ta sytuacja nie powinna mieć miejsca, zabrakło komunikacji, usłyszeliśmy "przepraszam" - stwierdził.