Kilka dni temu Monika Borkowska poinformowała, że odchodzi z TVP. W Telewizji Publicznej pracowała od czerwca ubiegłego roku. Przygotowywała materiały do głównego wydania "Wiadomości". Była również prowadzącą takich programów jak "Minęła 8", "Minęła 9", "Minęła 20", "Za czy przeciw", a także "Jak oni kłamią?" w TVP Info. Zanim przeszła do centrali TVP, była reporterką w TVP3 Łódź.

Reklama

Monika Borkowska odeszła z TVP

O tym, że żegna się z TVP poinformowała na platformie X.

Reklama

Nie mogłam już dłużej na to patrzeć. Nie chciałam być częścią takiej szopki. Właśnie dlatego z końcem miesiąca opuściłam tego TITANICA. Skała blisko. Oglądalność leci w dół - napisała.

Dodała, że planuje "wbijać na jakiś inny bal. Z weselszą muzyką".

Gdzie będzie pracować była gwiazda TVP Info?

Teraz Michał Rachoń poinformował w sieci, że Monika Borkowska zasili szeregi stacji TV Republika.

Ogłaszamy kolejny transfer do składu TV Republika - w najbliższą niedzielę dołącza redaktor Monika Borkowska. Witamy na pokładzie największej polskiej telewizji informacyjnej - napisał.

Według Rady Etyki Mediów dziennikarka w materiałach z 11 lipca 2022 naruszyła zasady prawdy, obiektywizmu oraz szacunku i tolerancji Karty etycznej mediów. Oprócz niej wymieniona została Aleksandra Matuszewska z Radia Łódź. Napisano, że polityków krytykujących działania miasta przedstawiano jako społeczników.