Śniadaniówka TV Republika tak, jak głosiły zapowiedzi wystartowała w poniedziałek (8 kwietnia). Początkowo zapowiadano, że wystartuje o godz. 6.30, ale ostatecznie prowadzący, czyli Anna Popek i Rafał Patyra przywitali się z widzami o godz. 6.10.

Reklama

Ruszyła śniadaniówka TV Republika

Główną prowadzącą ten format ma być właśnie była prezenterka "Pytania na śniadanie". To ona ma dobierać sobie współprowadzących.

Reklama

Dzień dobry, to jest historyczny moment. Witamy państwa bardzo serdecznie, rozpoczynając tymsamym nową erę w dziejach Republiki bowiem dzisiaj ruszamy z telewizją śniadaniową właśnie tutaj tymi słowami Anna Popek zwróciła się do widzów.

I wierzymy, że to będzie owocna era, drodzy państwo. Gwarantujemy to osobą Ani Popek - dodał Rafał Patyra, który w TV Republika prowadzi także popołudniowy program "Express Republiki".

Anna Popek i Rafał Patyra tak przywitali widzów w śniadaniówce TV Republika

Gdy prezenter witał się z widzami, nie zabrakło oryginalnych odniesień. Rafał Patyra stwierdził, że dzień debiutu "Wstajemy", czyli ósmy dzień kwietnia według chińskich magów "to dobry dzień, żeby coś rozpoczynać".

Dzisiaj jest dzień inauguracji. Wszystkie przedsięwzięcia, które rozpoczynają się właśnie dzisiaj, 8 kwietnia, mają pewność, że się powiodą. Jeżeli państwo mają w planach coś rozpocząć, zacząć dietę, rozpocząć nową pracę albo jakiś nowy etap w relacjach międzyludzkich, to dzisiaj jest ten moment. Proszę śmiało podejmować wyzwania, bo na pewno będą owocne i dobre i my wierzymy, że też tak będzie z nami - stwierdziła z kolei Popek.

Patyra dodał jeszcze, że to najwcześniej startująca polska śniadaniówka w telewizji.

Reklama

Wśród tematów, które poruszono w pierwszym odcinku była m.in. historia Haliny Konopackiej, jak przygotować najlepszą kawę i zmiany w edukacji.

Zarówno Popek, jak i Patyra zakończyli niedawno pracę w TVP. On prowadził m.in. "Teleexpress", ona "Pytanie na śniadanie" i poranny program w TVP Info.