Adam Giza był dobrze znany widzom TVP. Prowadził m.in. w TVP1 programy "Dzień dobry, Polsko!", "Wstaje dzień", czy "O tym się mówi". W maju 2023 r. dołączył do grona prowadzących "Panoramę". Prowadził też magazyny poświęcone zdrowiu.

Po wyborach parlamentarnych Adam Giza w mediach podkreślał, że nie miał nic wspólnego z politycznymi programami TVP. Adam Giza pojawiał się jeszcze na antenie, teraz opublikował jednak post, w którym ogłosił, że zakończył pracę w TVP.

Reklama

Pożegnanie Adama Gizy z TVP

"Dziś oficjalnie kończy się moja przygoda z Telewizją Polską. Od samego początku było to miejsce, które minuta po minucie, dzień po dniu, kadr po kadrze pozwalało mi spełnić młodzieńcze marzenia" - napisał Adam Giza w poście na Instagramie.

"To przy ulicy Woronicza 17 pracując dla TVP1, TVP 2 i TVP Polonia, oraz na Placu Powstańców Warszawy, w TVP Info, poznałem ludzi, którzy byli przewodnikami, po często wyboistej, ale fascynującej drodze…" - wspominał dziennikarz.

Adam Giza z nadzieją patrzy w przyszłość. "O czym marzę dziś ? O tym, aby wrócić do domu, uściskać żonę i razem ze spokojem spojrzeć w nowe wyzwania! Pewnie życie zawodowe przyniesie ich wiele! Widzom Telewizji Polskiej mówię do zobaczenia! Wszak w mediach nigdy nie mówimy »żegnam«" - podsumował.