Marcin Prokop to jeden z bardziej znanych i popularnych prezenterów stacji TVN. Od 2007 roku w parze z Dorotą Wellman prowadzi program "Dzień dobry TVN". Pojawiał się też w roli prowadzącego show "Mam Talent!" a w najnowszym sezonie można oglądać go w roli jurora. Na antenie TVN emitowany jest również jego autorski program "Niezwykłe Stany Prokopa".

Reklama

Marcin Prokop 17 lat temu pracował w TVP

Mało, kto pamięta, że 17 lat temu prezenter pracował w Telewizji Publicznej. To tam stawiał swoje pierwsze kroki w programie śniadaniowym. Partnerowała mu także Dorota Wellman. Para wspólnie zdecydowała się przejść do konkurencyjnej stacji.

Po zmianie władzy również w TVP nastąpiły roszady personalne. Wielu dotychczasowych prezenterów i dziennikarzy musiało pożegnać się z pracą. Wielu, którzy pracowali na Woronicza przed ośmiu laty, wróciło.

Czy Marcin Prokop powróciłby do konkurencyjnej stacji, gdyby otrzymał telefon z propozycją?

Konkurencyjna stacja TVP? Od kiedy to TVP jest konkurencją TVN-u? - mówi w rozmowie z Dziennik.pl.

Czy Marcin Prokop wróciłby do TVP?

Dodaje, że gdyby jednak taki telefon otrzymał, nie zgodziłby się.

To bym powiedział "Hasta la vista". Co znaczy po hiszpańsku: "Nigdy w życiu" - odpowiada stanowczo.

Dlaczego Marcin Prokop nie byłby chętny na powrót do TVP?

Bo już tam byłem i wiem jak to smakuje. No gdzie. Przyjdzie kolejny polityczny komisarz i będę musiał tańczyć tak jak on mi zagra? Nie, nie, nie. Ja chcę pracować w miejscu, gdzie decyduje merytoryka a nie polityczne sympatie. Tu, na tej ziemi, polskiej ziemi, choć trochę amerykańskiej - stwierdza w rozmowie z Dziennik.pl.

Cały wywiad z Marcinem Prokopem przeczytacie na Dziennik.pl już w niedzielę (10 marca 2024).

Trwa ładowanie wpisu