Dziennik Gazeta Prawana logo

Nowe wieści od Tomasza Jakubiaka. "Pamiętajcie, że nie ma nic gorszego..."

Tomasz Jakubiak choruje na rzadko występujący nowotwór dwunastnicy
Tomasz Jakubiak choruje na rzadko występujący nowotwór dwunastnicy/Instagram
Tomasz Jakubiak od kilku miesięcy walczy z rzadkim i agresywnym nowotworem. Leczył się m.in. w Izraelu w specjalistycznej klinice. Kucharz dzieli się regularnie w mediach społecznościowych tym, co się u niego dzieje. Teraz wrzucił nowy filmik i opowiedział, jak walczy o zdrowie.

Na początku lutego Tomasz Jakubiak wrócił do Polski z Izraela, gdzie od początku grudnia leczył się w specjalistycznej klinice. Teraz kucharz jest nadal pod intensywna opieką lekarzy. W mediach społecznościowych pokazuje, jak walczy o to, by wrócić do formy. A to nie jest łatwe, bo choroba jest ciężka, a terapia osłabia organizm.

Tomasz Jakubiak o markerach nowotworowych

W lutym Tomasz Jakubiak opowiedział, jak teraz wyglądają jego wyniki. U mnie troszeczkę lepiej, chemia coraz lepiej działa, jeszcze są duże problem oczywiście z poruszaniem, z innymi rzeczami. Ale słuchajcie, jest naprawdę do przodu, bo markery nowotworowe mi całkiem spadły. Zaczyna się coś dziać w moim brzuchu pozytywnego, co odczuwam - zdradził Tomasz Jakubiak.

Tomasz Jakubiak o leżeniu w łóżku

Tomasz Jakubiak stara się, jak najwięcej ruszać i odbudowywać formę. Teraz zamieścił nagranie, na którym w promieniach słońca i z uśmiechem na twarzy opowiada o swoim sposobie na walkę z chorobą.

Do jednego dorosłem, nie ma piękniejszego wychodzenia z choroby, niż przyjaciele, bliscy i piękna pogoda. To powoduje takie samopoczucie, że u mnie jest plus 50 proc. Nagle dzisiaj mogłem pochodzić, pójść na spacer, przyjaciele zabrali mnie na obiad pod miasto. Zgadzam się, że najlepszą terapią są właśnie takie przyjemności, a nie leżenie w łóżku - powiedział Tomasz Jakubiak w nagraniu opublikowanym na Instagramie.

Tomasz Jakubiak o braniu życia za rogi

Pamiętajcie, że nie ma nic gorszego niż leżenie i czekanie aż jakiekolwiek lekarstwo zadziała. Trzeba cały czas brać życie za rogi i do przodu, bo inaczej to... Łóżko to jest mogiła od razu, przynajmniej takie jest moje zdanie - zdradził Tomasz Jakubiak.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Beata Zatońska

Beata Zatońska, dziennikarka, autorka książek, miłośniczka i znawczyni Włoch oraz filmoznawczyni. Współautorka bloga italianki.pl oraz m.in. książki "Zmontowani". W Dziennik.pl zajmuje się tematyką show-biznesową oraz lifestylową.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraTrudny QUIZ o serialu "Ranczo". Kto był kim w Wilkowyjach? Proboszcz, wójt, Czerepach... »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj