Od godz. 9.30 przed Kryptą Zasłużonych w kościele na Skałce wystawiona będzie urna z prochami. Msza żałobna odbędzie się w tej świątyni o godz. 11.00. O godz. 14.00 nastąpi ostatnie pożegnanie na cmentarzu Rakowickim.

Wybitny muzyk i kompozytor, współtwórca legendarnej grupy Skaldowie, spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim. Tego samego dnia o godzinie 19.00 na scenie plenerowej przed Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się muzycznie pożegnanie artysty w koncercie "Skaldowie i przyjaciele – koncert pamięci Jacka Zielińskiego".

Reklama

Kościół na Skałce w Krakowie - wyjątkowe miejsce dla braci Zielińskich

Kościół na Skałce, gdzie odprawiona zostanie msza żałobna, to miejsce wyjątkowe dla braci Zielińskich.

"Nasz ojciec prowadził tam chór i uczył paulinów grać na skrzypcach. Wspólnie z bratem przychodziliśmy tam, żeby pograć w ping-ponga. Występowaliśmy tam też podczas akademii ku czci świętej Cecylii, patronki muzyki" - powiedział Andrzej Zieliński Plejadzie.

Muzyka podczas pożegnania Jacka Zielińskiego

W trakcie nabożeństwa, w hołdzie muzykowi, Skaldowie wykonają kilka wielkich przebojów zespołu: "Jutro odnajdę ciebie", "W żółtych płomieniach liści" i "20 minut po północy". Razem z nimi wystąpi też Gaba Kulka.

Andrzej Zieliński zadba, by muzyka towarzyszyła bratu do samego końca. Artysta spocznie w Alei Zasłużonych Cmentarza Rakowickiego w Krakowie, a tam wybrzmią utwory - "Nie domykajmy drzwi" oraz "Nie słuchał mnie nikt".

Jacek Zieliński, który przez niemal 60 lat był wokalistą grupy Skaldowie, jeszcze kilka tygodni temu koncertował w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Po zakończeniu pogrzebowych uroczystości właśnie przed jego gmachem odbędzie się wyjątkowy, darmowy koncert pod hasłem "Skaldowie i przyjaciele".