Magdalena Schejbal jest znana z ról w serialach "Kryminalni" oraz "Szpilki na Giewoncie". Aktorka jest bardzo zaangażowana w pracę na rzecz zwierząt. Teraz będzie miała okazją swoją pasją podzielić się z widzami "Pytania na śniadanie".

Nowa twarz w "Pytaniu na śniadanie"

Jak informuje w oficjalnym komunikacie TVP, w piątek w "Pytaniu na śniadanie" będzie kolejny odcinek cyklu „Pokochaj mnie”. "Do zespołu dołączy znakomita i lubiana aktorka, Magdalena Schejbal. Cykl jest emitowany dwa razy w miesiącu, w piątki. Najbliższy odcinek, w którym zadebiutuje Magdalena Schejbal, „Pytanie na śniadanie" wyemituje 17 maja" - napisano.

Reklama

Magda Schejbal "odczaruje" adopcję zwierząt

"W cyklu „Pokochaj mnie” pragniemy odczarować temat adopcji zwierząt, wokół którego narosło wiele mitów. Pokazać, jak w rzeczywistości wygląda procedura adopcyjna, której nie należy się obawiać, choć oczywiście należy do niej podejść z całą odpowiedzialnością, sercem i wrażliwością. Szeroko pojęte problemy społeczne, w tym także te związane z dobrostanem zwierząt, były i są mi bliskie. Od lat angażuję się w inicjatywy, które sprawiają, że świat staje się choć odrobinę lepszy, że podejmujemy mądre i dojrzałe decyzje, które potrafią odmienić czyjś los i pozytywnie wpłynąć na rzeczywistość, w której wszyscy żyjemy. Rola mecenaski adopcji zwierząt - nie tylko domowych, także tych żyjących w gospodarstwach rolnych, czasem ratowanych przed transportem do rzeźni, czasem starych, osieroconych lub po traumach - wpisuje się w moją wrażliwość, postrzeganie świata i moje rozumienie postawy obywatelskiej - mówi Magdalena Schejbal.

"W każdej odsłonie cyklu widzowie poznają losy i charaktery zwierząt, które szukają nowego domu i troskliwych opiekunów. O losach zwierzaków, ich – często traumatycznych – przeżyciach oraz wyjątkowych osobowościach w poruszających rozmowach Magdaleny Schejbal opowiedzą ich aktualni, tymczasowi opiekunowie" - wyjaśniono w ogłoszeniu dotyczącym cyklu "Pokochaj mnie" w "Pytaniu na śniadanie" TVP.

Powrót po latach

W styczniu 2024 r. w rozmowie z Onetem Magdalena Schejbal o ostatnich ośmiu latach, przez które "nie miała wejścia do TVP".

"Mam nadzieję, że te drzwi się w końcu otworzą i że będzie można się z powrotem przywitać się z tymi widzami, którzy nie mogli się z nami witać przez te osiem lat" - powiedziała aktorka.