Widzowie, choć grał czarny charakter, pokochali go za rolę Kazimierza w popularnym serialu TVP "Stulecie Winnych". Teraz Mateusz Janicki pojawi się w nowym hicie Netflixa. W filmie "Nic na siłę", który będzie miał swoją premierę 27 marca, wcieli się w postać Kuby Wolaka.

Reklama

To nie jedna produkcja Netflixa, w której można było zobaczyć Mateusza Janickiego. Latem 2023 roku swoją premierę miał film "Pan Samochodzik i Templariusze", w którym aktor zagrał swoją pierwszą główną rolę.

Zagrał w "Stuleciu Winnych". Kim jest Mateusz Janicki?

Reklama

Mateusz Janicki urodził się w Krakowie i pochodzi z artystycznej rodziny. Jego mama pracowała przy spektaklach teatralnych a ojciec jest z zawodu grafikiem. Po maturze dostał się do krakowskiej PWST, ale oprócz aktorstwa studiował również stosunki międzynarodowe w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Aktorstwo, jak się okazuje, wcale nie było jego marzeniem.

Moim planem było zostanie czynnym politykiem- wspominał w reportażu w "Uwadze" TVN. Swoją karierę aktorską zaczął na deskach teatru. Debiutował w sztuce "Mistrz i Małgorzata" w 2004 roku. Zaczął wówczas grać także w serialach. M.in. w "Pierwszej miłości". Rolę po nim przejął Mikołaj Krawczyk.

Wśród serialu, w których się pojawił są m.in. "Czas honoru", "Dom nad rozlewiskiem", czy "Na dobre i na złe". Ogromną popularność przyniosła mu rola Kazimierza w "Stuleciu Winnych". Wcielił się także w legendarną postać Stanisława Marusarza w filmie "Marusarz. Tatrzański Orzeł". W tym filmie wykorzystał swoje doskonałe umiejętności jazdy na nartach.

Polska premiera Neflixa. Komedia "Nic na siłę"

Reklama

Latem 2023 roku premierę miała produkcja Netflixa "Pan Samochodzik i Templariusze", w którym zagrał główną rolę. Książka autorstwa Zbigniewa Nienackiego została już wcześniej przeniesiona na ekran. W 1971 roku w Pana Samochodzika wcielił się Stanisław Mikulski. Teraz Mateusza Janickiego zobaczymy w filmie "Nic na siłę", który swoją premierę ma 27 marca.

Bohaterką komedii Netflixa "Nic na siłę" jest Oliwka, grana przez Annę Szymańczyk. To szefowa kuchni, która podstępem zostanie ściągnięta na wieś Jej zadaniem będzie uratowanie gospodarstwo babci. Pobyt na wsi sprawi, że zakocha się w pewnym rolniku, który będzie skrywał pewien sekret. To właśnie w rolnika Kubę wcieli się Janicki. W filmie zagrają też m.in. Artur Barciś, Anna Seniuk, Cezary Żak oraz Filip Gurłacz.