Widzowie pokochali ją za rolę Zośki w nowej wersji filmu "Znachor", która pojawiła się na Netflixie. Teraz Anna Szymańczyk zagra główną rolę w komedii, która na tej platformie będzie miała swoją premierę 27 marca br.

Reklama

Aktorka po premierze "Znachora" często podkreślała, że z rolą Zośki łączy ją bardzo wiele.

Rola Zośki w "Znachorze" pod wieloma względami była dla mnie fascynująca i wyzwalająca. Spodobała mi się od początku. Grałam chłopkę, bez make-upu, z potarganymi włosami. A do tej pory byłam przeważnie obsadzana w rolach kobiet na szpilkach czy jakichś ekscentrycznych. Bardzo chciałam ją zagrać - mówiła w jednym z wywiadów.

Reklama

Zagrała Zośkę w "Znachorze". Kim jest Anna Szymańczyk?

W 2010 roku Anna Szymańczyk ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Debiutowała rolą Pani Zero w spektaklu "Maszyna do liczenia" w Teatrze 6. piętro. Można ją także zobaczyć na deskach teatru Stu w Krakowie i Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Anna Szymańczyk przyznaje, że nie jest i nigdy nie była zawiedziona tym, że długo musiała czekać na swoje przysłowiowe "5 minut". Już za chwilę będzie można zobaczyć ją w głównej roli w komedii "Nic na siłę". Aktorka zagrała także w serialu "Camera Cafe" stacji TVN a już niebawem dołączy także do ekipy serialu "Na dobre i na złe". Zobaczymy ją w 915. odcinku serialu. Wcieli się w postać nowej lekarki.

Polska premiera Netflixa. Komedia "Nic na siłę"

Reklama

Jej zdaniem sukcesem w zawodzie aktora jest to, że "wchodzisz z projektu w projekt, masz płynność pracy". Nie ukrywa jednak, że i momenty zwątpienia ma na swoim koncie.

Chyba najtrudniejsza w tym zawodzie jest niepewność. Ten lęk powoduje, że często pracuje się ponad siły, bo przecież za chwilę tej pracy może nie być (...) - stwierdziła.

W komedii Netflixa "Nic na siłę" zagra Oliwkę. To szefowa kuchni, która podstępem zostanie ściągnięta na wieś Jej zadaniem będzie uratowanie gospodarstwo babci. Pobyt na wsi sprawi, że zakocha się w pewnym rolniku, który będzie skrywał pewien sekret. Oprócz Anny Szymańczyk w filmie zobaczymy m.in. Mateusza Janickiego, Artura Barcisia oraz Annę Seniuk.