Widzowie TVP od grudnia są zaskakiwani. Znikają prowadzący i programy, które kojarzą się z poprzednimi rządami. "Wiadomości" zostały np. zastąpione nowym serwisem informacyjnym – "19:30". Pracę straciły nie tylko osoby związane z sekcja informacyjno-publicystyczną. Wymieniono też pary prowadzące "Pytanie na śniadanie".

Reklama

W miejscu zwolnionych dziennikarzy pojawiły się nowe gwiazdy. Wielu dziennikarzy zdecydowało się także na powrót do TVP po kilku latach nieobecności. To m.in. m.in. Maciej Orłoś, Beata Tadla, Jarosław Kret, Katarzyna Dowbor czy Marek Czyż. Ostatni z wymienionych dziennikarzy został nie tylko twarzą nowego serwisu informacyjnego, ale już wkrótce poprowadzi program publicystyczny "Bez retuszu".

"Bez retuszu" z Markiem Czyżem wraca na antenę

Reklama

Program ten na antenie TVP debiutował w 2015 roku i emitowany był w każdą niedzielę o godz. 20:40. Czas emisji uległ zmianie, kiedy z TVP odszedł Marek Czyż. Wówczas "Bez retuszu" przesunięto na 21:50, a nowym prowadzącym ustanowiono Michała Adamczyka. Program zniknął z ekranów w 2018 roku. Kilka miesięcy później w jego miejscu pojawiła się "Strefa starcia".

Jak podaje portal Wirtualne Media, program "Bez retuszu" ma wrócić na ekrany. Emisja pierwszego odcinka planowana jest na niedzielę 3 marca.