W 2019 r. Władysław Kosiniak-Kamysz wziął ślub z młodszą o 7 lat Paulinie Wojas. Uroczystość odbyła się w skromnym gronie najbliższych w Urzędzie Stanu Cywilnego w położonym w Małopolsce Brzesku. Blisko 3 miesiące po uroczystości małżonkowie zostali rodzicami malutkiej Zosi. Rok później przywitali na świecie drugą córeczkę, Różę. Teraz do ich rodziny dołączył syn.

Reklama

Kim jest pierwsza żona Władysława Kosiniaka-Kamysza?

Pierwsza żona polityka, Agnieszka, jest dermatologiem. Para stanęła na ślubnym kobiercu w 2009 roku. Ślubu udzielił im metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz. W 2011 roku Kosiniak-Kamysz odniósł spory sukces w polityce, bowiem udało mu się zostać ministrem pracy. Niestety jego osiągnięcie spowodowało kryzys w małżeństwie.

Para mieszkała razem w Krakowie. Z powodu zobowiązań zawodowych polityk musiał sporo czasu spędzać w Warszawie. Częste rozłąki sprawiły, że żona Władysława czuła się samotna i w końcu doszło do rozwodu.

"Do rozpadu ich związku przyczynił się natłok obowiązków szefa, praca w polityce. Władek bardzo to przeżywa. A Agnieszka chyba już nawet kogoś ma" – zdradził w 2016 roku w rozmowie z "Faktem" jeden z polityków PSL.

"Dwa lata po ślubie zostałem ministrem i wyjechałem do Warszawy. Do domu wracałem na weekendy i to oczywiście nie sprzyja budowaniu dobrego małżeństwa. Było trudniej" - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawna".