Natalia Niemen, wokalistka, multiartystka, kompozytorka, malarka, autorka tekstów, poetka, artystyczna dusza, mama trójki dzieci. Koncertuje, nagrywa i... zmaga się z hejtem. Teraz odważnie i bez ogródek mówi o tym. co ją boli.
Natalia Niemen o zdrowiu psychicznym
Natalia Niemen niedawno wypuściła mocny utwór zatytułowany "Przełknij to". W tej piosence opowiada o przemocy. 49-letnia piosenkarka, o której część internautów pisała, że buduje karierę na dorobku swojego ojca, Czesława Niemena, postanowiła podzielić się z fanami doświadczeniami związanymi ze zdrowiem psychicznym. W obszernym wpisie zamieszczonym na Facebooku artystka wyznała, że "dwa lata temu chciała ze sobą skończyć". "Podniosłam się dzięki przyjaciołom i dziwnym zbiegom okoliczności" - napisała.
Natalia Niemen o wierze i Kościele
Przy okazji promocji utworu w "Dzień Dobry TVN" opowiedziała o trudnych doświadczeniach z Kościołem. Najpierw jako dziecko, od 9. do 14. roku życia, była gorliwą katoliczką, później już jako 21-latka, po okresie buntu, została protestantką.
Doświadczyłam przemocy religijnej. To jest głównie przemoc psychiczna. Chcę to uściślić, chodzi mi o persony przywódcze. Szare owce to są często szczerzy, szukający sacrum ludzie. W przywództwach tych instytucji jest bardziej wiele osób, które mają zaburzenia narcystyczne i lubią władać poprzez kontrolę - opowiedziała Natalia Niemen.
"Nie chcę być pod butem"
W pewnym momencie zaczęły mi się otwierać oczy i powiedziałam, że nie chcę być pod nikogo butem. Od wiary nie odeszłam, bo w Boga wierzę i Boga mam bliżej niż kiedykolwiek, ale z instytucją mam problem, nawet z instytucją kościoła protestanckiego - powiedziała Natalia Niemen.
Jesteś w trudnej w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys? Możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
- 800 70 22 22 – Całodobowe centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
- 800 12 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (całodobowy)
- 116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (całodobowy)
- 116 123 – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych (czynny codziennie od 14:00 do 22:00)