Emerytury gwiazd to temat szeroko dyskutowany w mediach. Wielu celebrytów narzeka, że mimo osiągnięcia wieku emerytalnego nie pójdą odpoczywać. Będą musieli nadal pracować, żeby zarobić na życie. Powód? ZUS będzie im wypłacać emeryturę tak niską, że nie da się za nią przetrwać. Niedawno np. Katarzyna Skrzynecka ujawniła, że prognozowana wysokość jej państwowej emerytury wynosi zaledwie 34 zł.

Reklama

Emerytury gwiazd

Są jednak takie gwiazdy, które dorobiły się dużego majątku i jednocześnie wpłacały do ZUS wysokie składki emerytalne, mogą więc liczyć na wysokie dobre świadczenie. W tym gronie jest Zenon Martyniuk, który raczej nie narzeka na brak pieniędzy.

Tabloidy wyliczyły, że za każdy koncert gwiazdor zgarnia 30-40 tys. zł, do tego ma kontrakty reklamowe i różnego rodzaju współprace. Szacuje się, że rocznie może zarobić nawet siedem mln zł.

Co o emeryturze mówi Zenek Martyniuk?

Zenon Martyniuk zadbał o swoją emeryturę. W wywiadzie dla "Super Expressu" przyznał, że opłacał spore składki, co pozwoli mu w przyszłości otrzymywać emeryturę w wysokości ok. pięciu tys. zł.

"Ja co miesiąc opłacam składkę w wysokości 4000 zł, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie, jak przyjdzie na to czas" — oznajmił w wywiadzie zaradny Zenek.