Armie Hammer miał 23 lata, kiedy błysnął podwójną rolą bliźniaków Winklevossów w filmie "The Social Network" o twórcy Facebooka Marku Zuckerbergu. Potem posypały się propozycje: "Królewna Śnieżka", "Jeździec znikąd", "Kryptonim U.N.C.L.E.". Po roli w głośnym romansie "Tamte dni, tamte noce" został gwiazdą. I nagle wszystko runęło…

Reklama

Koniec kariery po oskarżeniach

Kłopoty Hammera zaczęły się w momencie, kiedy do sieci wyciekła jego prywatna korespondencja z kochankami. W ujawnionych wiadomościach aktor fantazjował o gwałcie, a nawet kanibalizmie.

Wkrótce potem Hammer został oskarżony o gwałt i molestowanie seksualne. Prokuratura nie zdobyła jednak żadnych dowodów, w efekcie czego zamknęła śledztwo i sprawa nigdy nie trafiła do sądu.

Łatka kanibala jednak została. W sensacyjnym dokumencie "Dom Hammerów - mroczne tajemnice", który można w Polsce oglądać na platformie Max, próbowano powiązać zarzuty wobec aktora z oszustwami jego pradziadka. Wszystko jednak na bazie domysłów i spekulacji, nie twardych faktów.

Samobójcze myśli upadłego gwiazdora

Reklama

Teraz Hammer udzielił długiego wywiadu dla podcastu "Painful Lessons".

To była śmierć mojego ego i mojej kariery. Ta "bomba" zniszczyła wszystko. Ludzie nazywali mnie kanibalem. Że niby zjadałem ludzi. Co??? - pyta retorycznie aktor podczas rozmowy.

Często miałem poczucie, że już dłużej nie wytrzymam. Cały ten hejt… Były takie momenty, gdy wchodziłem do wody, odpływałem daleko od brzegu i kiedy dryfowałem, myślałem o samobójstwie. Jednak nie mogłem tego zrobić swoim dzieciom - wyznaje.

Gwiazdor przyznaje zarazem, że dzięki całemu przykremu doświadczeniu mógł przewartościować swoje życie, które wcześniej było "puste" i "bezwartościowe".

Mogę być za to naprawdę wdzięczny, bo wcześniej nigdy nie potrafiłem docenić pozytywnych zdarzeń w moim życiu. Nigdy nie czułem się w pełni usatysfakcjonowany, nie miałem poczucia własnej wartości. Nie wiedziałem, jak kochać samego siebie - mówi Hammer.

Trwa ładowanie wpisu

Gdzie szukać pomocy?

Jesteś w kryzysie psychicznym? Potrzebujesz porady, wsparcia? A może chcesz zwyczajnie zostać wysłuchany? Poniżej lista bezpłatnych telefonów, gdzie otrzymasz pomoc:

Wykaz bezpłatnych, czynnych całą dobę, 7 dni w tygodniu telefonów dla dzieci i młodzieży:

116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę

800 12 12 12 - wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej – infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów

Wykaz bezpłatnych, czynnych całą dobę, 7 dni w tygodniu telefonów dla dorosłych:

116 123 - linia wsparcia dla osób dorosłych

800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym

511 200 200 - telefon dla osób dorosłych w kryzysie samobójczym

Inne przydatne numery:

800 12 00 02 - Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia IPZ – bezpłatny, czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu

800 119 119 - Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży – codziennie w godz. od 14:00 do 22:00

720 720 020 - Antyprzemocowa Linia Pomocy SEXEDPL - od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00–20:00

Pamiętaj! W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia zadzwoń na 112.