Martyna Wojciechowska jest znaną dziennikarką i podróżniczką. Autorka programu "Kobieta na krańcu świata", która jest także inicjatorką kampanii "Młode głowy", mającej na celu poprawę stanu polskiej psychiatrii dziecięcej i edukacji psychologicznej, od lat samotnie wychowuje córkę. Marysia jest owocem związku z Jerzym Błaszczykiem, który zmarł w 2016 r.

Reklama

Martyna Wojciechowska o zaskoczeniu, jakim była dla niej ciąża

W dniu 16. urodzin Marysi Martyna Wojciechowska opublikowała na swoim profilu na Instagramie post, w którym podzieliła się refleksjami na temat macierzyństwa. Zaczęła od wspomnienia, jak zaskoczyła ją informacja o tym, że jest w ciąży.

Reklama

"Jeszcze chwilę temu nie mogłam w to uwierzyć. Upewniałam się z lekarzami, czy na pewno jestem w ciąży, bo przecież tyle razy od nich słyszałam, że mamą raczej nie będzie dane mi być. A dzisiaj moja córka kończy 16 lat" - napisała dziennikarka.

Martyna Wojciechowska o macierzyństwie

Podróżniczka wyznała, że macierzyństwo to dla niej "najpiękniejsza podróż w nieznane". Podkreśliła jednocześnie, że bycie mamą jest najtrudniejszym wyzwaniem w jej życiu, trudniejszym nawet niż zdobycie Mount Everestu i Korony Ziemi.

"Czasem wydaje nam się, że robimy coś najlepiej na świecie, a przecież jako dorośli również mamy prawo popełniać błędy. Wierzę, że warto być rodzicem uważnym, częściej pytać niż wygłaszać rady i zaciekawiać się światem swojego dziecka" - stwierdziła Martyna Wojciechowska.

"Ja kiedyś pokazywałam mój świat Marysi. Teraz Ona uczy mnie swojego patrzenia na otaczają nas rzeczywistość i jest to znacznie ciekawsza perspektywa" - napisała dziennikarka.