Informacja o chorobie księżnej Kate wstrząsnęła opinią publiczną. W styczniu okazało się, że żona następcy tronu poddała się "planowej operacji jamy brzusznej". Potem zniknęła. O jej zdrowiu podawano zdawkowe informacje. Media zalała fala teorii spiskowych, plotek i spekulacji. W końcu ukochana księcia Williama wydała oświadczenie, w którym przekazała, że lekarze wykryli u niej nowotwór. Księżna odpoczywa teraz wraz z rodziną w rezydencji Anmer Hall.

Reklama

Bliska przyjaciółka w otoczeniu Kate Middleton

Okazuje się, że księżna Kate ma w najbliższym otoczeniu wyjątkową osobę, na którą zawsze może liczyć. Jest to Sophie, księżna Edynburga.

Reklama

Sophie Helen Rhys-Jones, księżna Edynburga, jest żoną księcia Edwarda, syna królowej Elżbiety II. Mówi się, że wiele ją z Kate łączy i świetnie dogadują się w wielu sprawach. Sophie, tak samo jak Kate, nie pochodzi z arystokratycznej rodziny. Jej matka była sekretarką, a ojciec - sprzedawcą samochodów

Księżna Sophie została zaproponowana przez Elżbietę II jako mentorka Kate w momencie, gdy wychodziła za mąż za Williama. Od tamtej pory Sophie towarzyszy Kate.

Jak podaje "The Sun", w trudnych chwilach walki z chorobą to właśnie Sophie jest dla księżnej Kate wielkim wsparcie. Claudia Joseph, biografka rodziny królewskiej, zauważa, że jest pomiędzy nimi niezwykła więź. Kate widzi w swojej mentorce podporę, osobę, z którą zawsze może bez przeszkód porozmawiać.