"Pytam go, jak mu tam jest w tym Domu Pomocy Społecznej, w którym obecnie mieszka. Macha tylko ręką i się uśmiecha, a w okolicy oka widzę coś jakby łzę, ale może to tylko złudzenie" - napisał Krzysztof Skiba. Lider zespołu Big Cyc na Instagramie opisał spotkanie z Wojciechem Morawskim, emerytowanym perkusistą. Muzyk ma problemy ze zdrowiem, zajmuje się nim Polska Fundacja Muzyczna.

Reklama

Pomoc dla muzyków w potrzebie

Polska Fundacja Muzyczna opiekuje się muzykami na emeryturze. Działacze pomagają m.in. Elżbiecie Dmoch czy Tadeuszowi Łyskawie z Papa Dance. Organizacja zajmuje się także Wojciechem Morawskim, perkusistą, który występował w takich zespołach, jak m.in. Grupa X, Klan, Breakout, Porter Band, Voo Voo, Jan Bo czy Orkiestra Na Zdrowie. W 1977 r. był jednym z założycieli grupy Perfect, którą początkowo współtworzył z innym byłym muzykiem Breakoutu - basistą Zdzisławem Zawadzkim. Pod koniec lat 70. perkusista opuścił ten zespół, by przejść do Porter Bandu.

Reklama

Perkusista Perfectu traci pamięć

Artysta mieszka obecnie w DPS-ie w Sulejówku pod Warszawą. Krzysztof Skiba spotkał się z nim i zdał relację z tego wydarzenia.

"Masz swój pokój, czy mieszkasz z innymi? - pytam. Nie wiem — odpowiada. Ta odpowiedź mnie dobija. Facet, który grał w takich zespołach jak Klan, Breakout, Porter Band i Perfect traci pamięć" - relacjonował lider zespołu Big Cyc.

Na koniec lider zespołu Big Cyc zaapelował do swoich fanów, by w rocznym zeznaniu podatkowym PiT swoje 1,5 proc. przeznaczyli właśnie na pomoc emerytowanym muzykom.