32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych" tradycyjnie wsparły znane osoby ze świata polityki, kultury, sportu czy show-biznesu. Także poprzez symbolicznie przypięcie czerwonego serduszka.

Reklama

TVN i TVP zagrały z WOŚP

TVN jest telewizyjnym reprezentantem finałów WOŚP, nic zatem dziwnego, że stacja od rana "grała" wraz z Orkiestrą. Z czerwonymi serduszkami na piersi powitali widzów "Dzień dobry TVN" prowadzący niedzielne wydanie Ewa Drzyzga i Damian Michałowski.

W programie pojawiła się Agata Młynarska, która z WOŚP jest od samego początku. Katarzyna Sokołowska w "Dzień dobry TVN" opowiedziała o swojej aukcji na rzecz WOŚP, a z czerwonymi serduszkami do programu przybyli także m.in. Grażyna Wolszczak, Monika Mrozowska, Michał Szpak, Anna Mucha, Bovska czy Anna Wyszkoni.

Po ośmiu latach przerwy finał WOŚP relacjonowano także na antenie TVP. Serduszka oficjalnie mogli po latach założyć nowi prowadzący "Pytanie na śniadanie", Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz.

Z dumą nosili je także mistrz Jakub Steuermark odpowiedzialny za śniadaniową kuchnię i Marta Surnik, która prowadzi w programie tam kącik show-biznesowy.

Lewandowska, Chodakowska i Miss w studiu WOŚP

Znanych osób nie zabrakło w studiu telewizyjnym WOŚP na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie, gdzie imprezę rozkręcał niezmordowany Jurek Owsiak. Z wizytą i słowami zachęty do swoich aukcji do studia przybyły m.in. byłe Miss Polski Elżbieta Sawerska i Ewa Bożena Mielnicka-Cekała oraz Miss Polonia 2023 Ewa Jakubiec.

Miss Polonia 2023 Ewa Jakubiec gościła w studiu telewizyjnym WOŚP / PAP / Leszek Szymański

Sztab Jurka Owsiaka odwiedziły także trenerki osobiste i celebrytki Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska.

Z czerwonymi serduszkami do studia telewizyjnego WOŚP na błoniach Stadionu Narodowego przybyli także m.in. bizneswoman Joanna Przetakiewicz, gwiazda telewizji Sylwia Bomba z córką i swoim ukochanym Grzegorzem Collinsem oraz influencerka Julia Kuczyńska "Maffashion".

Wsparcie dla finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazali w niedzielę także kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, radiowiec Michał Figurski, aktorka Magdalena Schejbal, prezenterzy telewizyjni Dorota Gardias i Krzysztof Skórzynski, dziennikarka Monika Olejnik, aktor i dyrektor Teatru Polskiego Andrzej Seweryn, artysta grafik, wybitny autor plakatówAndrzej Pągowski, a także wiele, wiele innych gwiazd z każdej niemal dziedziny życia i sztuki.