Carlos Ray "Chuck" Norris urodził się 10 marca 1940 w Ryan. Aktor, producent filmowy i telewizyjny, mistrz sztuk walki, sześciokrotny mistrz świata w karate. Bohater tysięcy memów i tzw. Chuck Norris Facts, żartów, wymyślonych przez społeczność internetową, które opisują nadludzkie umiejętności i nieludzką brutalność Chucka Norrisa.

Reklama

"Chuck Norris kopnął w kalendarz. Z półobrotu"

Mistrz świata w karate karierę aktorską rozpoczął od filmu "Droga smoka" z 1972 r., w którym zagrał przeciwnika legendarnego Bruce'a Lee. Od tego czasu znakiem firmowym aktora stał się słynny kopniak z półobrotu, a później także i charakterystyczna broda.

Sporty walki poznał Korei, gdzie służył, będąc w armii. Czasami można natrafić na informację, że Chuck był pierwszym człowiekiem Zachodu, który uzyskał 8. dan w taekwondo, jednak nie jest to prawda. Po powrocie do domu założył kilka szkół karate, do których uczęszczały takie sławy, jak Steve McQueen czy Priscilla Presley.

Reklama

Aktor jest posiadaczem czarnego pasa ze stopniem 9 dan w taekwondo, czarnego pasa w brazylijskim ju-jitsu, a także mistrzem świata w karate w wadze średniej, który to tytuł utrzymał aż do zakończenia kariery sportowej w 1974 r.

Po "Drodze smoka" zagrał w wielu filmach klasy B, których głównym przesłaniem było widowiskowe ukazanie scen walki. Największą popularność zyskał w latach 90. dzięki roli Cordella Walkera w serialu "Strażnik Teksasu".

Chuck Norris był także gwiazdą cyklów "Zaginiony w akcji" i "Delta Force". Po raz ostatni Norris pojawił się na dużym ekranie w 2012 r. "Niezniszczalnych 2", m.in. u boku Sylvestra Stallone.

Chuck Norris był także gwiazdą cyklów "Zaginiony w akcji" i "Delta Force" / demotywatory.pl / Demotywatory.pl

W lipcu 2017 r. Chuck Norris doznał nagłego, rozległego zawału serca, a w kilkadziesiąt minut później kolejnego. W grudniu ub. r. aktor poinformował o zakończeniu kariery. Postanowił zająć się chorą żoną.

Po ponad dekadzie przerwy 83-latek podjął decyzję o powrocie na plan filmowy i to na plan filmu akcji z elementami science-fiction. W obrazie "Agent Recon", który miał swoją premierę w 2024 r., Chuck Norris gra Alistaira, szefa tajnej grupy czuwającej nad światowym bezpieczeństwem.

Chyba nie ma na świecie internauty, który by kiedyś nie natrafił na tzw. Chuck Norris Facts. / demotywatory.pl / Demotywatory.pl

Chuck Norris. Fakty

Chyba nie ma na świecie internauty, który by kiedyś nie natrafił na tzw. Chuck Norris Facts. Śmieje się z nich nawet sam bohater dowcipów.

"Są ich dosłownie setki tysięcy. Widziałem je nawet w obiektach wojskowych USA na Bliskim Wschodzie" -przyznał w jednym ze swoich felietonów, publikowanych w serwisie WorldNetDaily. Specjalnie dla was przygotowaliśmy kilka "niezaprzeczalnych faktów" na temat Chucka Norrisa.

Śmieje się z nich nawet sam bohater dowcipów. / demotywatory.pl / Demotywatory.pl

"Tylko Chuck Norris wchodzi dwa razy do tej samej rzeki. Zawsze".

"Tylko Chuck Norris potrafi przeskoczyć mur chiński. Wzdłuż".

"Tylko Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie".

"Tylko Chuck Norris nie ma cienia".

Mistrz świata w karate karierę aktorską rozpoczął od filmu "Droga smoka" z 1972 r. / demotywatory.pl / Demotywatory.pl

"Tylko Chuck Norris potrafi klaskać jedną ręką".

"Tylko Chuck Norris potrafi wyjść jutro a wrócić wczoraj".

"Chuck Norris potrafi trzasnąć drzwiami obrotowymi".

"Chuck Norris potrafi podnieść krzesło, na którym siedzi".

"Chuck Norris potrafi zgrać cały Internet na dyskietkę".

Sporty walki poznał  Korei, gdzie służył, będąc w armii. / demotywatory.pl / Demotywatory.pl

"Chuck Norris nie słucha wiadomości, to wiadomości słuchają Chucka".

"Chuck Norris nie zna litości. Litość boi się go poznać".

"Chuck Norris nie podskakuje. On odpycha ziemię".

"Chuck Norris doliczył do nieskończoności. Dwa razy".

Chuck nigdy nie wybiera błędnego numeru. / demotywatory.pl / Demotywatory.pl

"Chuck Norris był już na Marsie. To, dlatego nie ma tam oznak życia".

"Chuck Norris umarł 10 lat temu, ale śmierć nie ma odwagi mu o tym powiedzieć".

"Chuck Norris szybciej stoi, niż ty biegasz".

"Chuck Norris nie umrze. On kopnie w kalendarz z półobrotu".