Joanna Kulig to znakomita aktorka. Po międzynarodowym sukcesie filmu "Zimna wojna" zaczęła robić karierę także za granicą. Od 15 marca w polskich kinach będzie amerykańska komedia romantyczna pt. "Miłość bez ostrzeżenia", reż. Rebecca Miller, w której Joanna Kulig gra obok Anne Hathaway oraz Marisy Tomei. Joanna Kulig pojawia się również w amerykańskim serialu "Władcy przestworzy" opowiadającym o pilotach podczas II wojny światowej.

Reklama

Joanna Kulig i Maciej Bochniak, małżeństwo filmowców

Prywatnie Kulig jest żoną reżysera filmowego, Macieja Bochniaka. Zakochani poznali się na planie produkcji "Środa, czwartek rano". "To był przełomowy moment w moim życiu. Na planie poznałam Maćka, który wtedy zajmował się dźwiękiem. Podobno, kiedy mnie zobaczył, pomyślał, że będę jego żoną" - powiedziała Joanna Kulig Łukaszowi Maciejewskiemu w wywiadzie opublikowanym w książce pt. "Aktorki. Odkrycia". Było to w 2006 roku. Trzy lata później para wzięła ślub.

Joanna Kulig z mężem, Maciejem Bochniakiem / AKPA

Maciej Bochniak, mąż Joanny Kulig, jest reżyserem i scenarzystą. Ma na swoim koncie takie filmy jak "Miliard szczęśliwych", "Disco Polo" czy "Magnezja". Reżyserował też seriale "Szadź" i "Belfer".

W lutym 2019 roku na świat przyszedł synek Joanny Kulig i Macieja Bochniaka. Jan urodził się w klinice w Los Angeles. Gdy aktorka była w zaawansowanej ciąży, wygrała casting do serialu „The Eddy” platformy Netflix i 1,5 miesiąca po porodzie była już na planie tej produkcji.

Joanna Kulig o kryzysach: "pozytywnie wszystko się skończyło"

Małżonkowie wychowują Jana w Polsce. Oboje są bardzo zapracowani, przez co zdarzało im się mijać w domu. Małżeństwo mierzyło się z kryzysem. "Nie ukrywam, że nie jest łatwo w tych zawodach nieustannie utrzymywać się w radości. Szczęśliwie nie rozpadliśmy się, wróciłam do domu i pozytywnie wszystko się zakończyło" - powiedziała Joanna Kulig w rozmowie z "Na Żywo".

Reklama

Joanna Kulig o miłości swojego życia

Joanna Kulig jest pewna tego, że Maciej Bochniak jest miłością jej życia. Małżeństwo stara się dbać o uczucie i ciągle je pielęgnować. "Nie ma tak, że zakochujesz się raz na zawsze. To ciężka praca i dzięki niej uczucie staje się niezwykłe, wartościowe" - mówiła Kulig w rozmowie z "Faktem". Aktorka cieszy się z tego, że ona i jej mąż pokonali gorsze chwile. "Mam duże szczęście, że przytrafiła mi się tak wielka miłość" - podkreśla aktorka.