Mijają dwa tygodnie, od kiedy do mediów dotarła informacja o śmierci aktorki Barbary Sienkiewicz. Na portalu Pomagam.pl ruszyła zbiórka, której organizatorem jest Fundacja im. Darii Trafankowskiej.

Dzieci są w rodzinie zastępczej

Dzieci Sienkiewicz trafiły do rodziny zastępczej. Są już w takim wieku, że zdają sobie sprawę z tego, że straciły mamę. Z uwagi na ich sytuację powinny jak najszybciej rozpocząć terapię. - Staram się znaleźć fundację, która zorganizuje środki na terapię dla dzieci Basi lub po prostu taką pomocą sama się zajmie. Zależy mi, aby dzieci mojej przyjaciółki jak najszybciej trafiły na terapię, bo przeżyły traumę tak straszną, jakiej nikt sobie nie wyobraża - mówiła Marlena Miarczyńska, prezes Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich w rozmowie z "Super Expressem". Zbiórkę udało się zorganizować.

Reklama

Wsparcie w trudnych chwilach

"Tragiczna wiadomość obiegła media: zmarła Barbara Sienkiewicz, aktorka, mama Ani i Piotrusia. Jej dziesięcioletnie bliźniaki zostały same, bez żadnej rodziny i środków do życia. Udało się zapewnić tymczasowo opiekę osoby, która daje im dom i poczucie bezpieczeństwa, jednak potrzebne jest wsparcie finansowe" - napisano na stronie zbiórki.

"Przed Anią i Piotrusiem jeszcze sporo trudnych chwil dlatego postanowiliśmy zebrać fundusze na ich codzienne potrzeby, wsparcie psychologiczne, dodatkową edukację, remont mieszkania. Jesteśmy poruszeni sytuacją Ani i Piotrusia i chcemy przynajmniej w taki sposób wesprzeć ich w trudnych chwilach" - ogłosili organizatorzy zbiórki.