Bogusław Linda, który w tym miesiącu kończy 72 lata, ma stałe miejsce w historii polskiego kina. Grał m.in. u Agnieszki Holland, Andrzeja Wajdy czy Krzysztofa Kieślowskiego. Ogromną popularność przyniosły mu role w takich filmach jak m.in. "Psy", "Sara" czy "Kroll". Aktor ma na swoim koncie wiele nagród, w tym m.in. siedem Złotych Lwów, czyli nagród przyznawanych na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Reklama

Ostatnio widzowie mogli go oglądać w serialu Max "Odwilż" reż. Xawery Żuławski czy trzeciej części "Psów" Władysława Pasikowskiego, gdzie wrócił do postaci Franza Maurera. Teraz Bogusław Linda przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jest na planie międzynarodowej produkcji z światowymi gwiazdami.

Bogusław Linda i "Littlefinger" z "Gry o tron"

"Pamiętacie Lorda Baelisha, "Littlefingera" z "Gry o tron"? Spotkaliśmy się dzisiaj z Aidanem na planie dużej, międzynarodowej produkcji" - napisał Bogusław Linda na Facebooku. Natomiast na Instagramie Linda napisał: "Nowa produkcja. Przybył Aidan Gillen, którego pokochaliście m.in. z "Gry o tron".

Posty są zilustrowane zdjęciem, na którym pozują razem Linda i Gillen. Obaj mają na sobie kostiumy - Linda długą jasną koszulę, a irlandzki aktor elegancki dwurzędowy garnitur.

Niestety Bogusław Linda nie zdradził, o jaką produkcję filmową chodzi.

Aidan Gillen jest w Polsce

Aidan Gillen jest w Polsce. Gwiazdor "Gry o tron" i "Peaky Blinders" odwiedził kilka dni temu Muzeum Powstania Warszawskiego. Portal naekranie.pl podaje, że gwiazdor gra w polskim filmie Łukasza Palkowskiego pt. "Pojedynek" i to z planu tego filmu pochodzi zdjęcie, udostępnione przez Bogusława Lindę.