Księżna Kate Middleton w drugiej połowie marca br. na opublikowanym w sieci nagraniu opowiedziała o tym, że zmaga się z nowotworem i została poddana chemioterapii. Podziękowała za wsparcie i życzenia powrotu do zdrowia.

Reklama

Księżna Kate wydała oświadczenie

Teraz pierwszy raz od momentu, gdy pojawiło się nagranie, zabrała głos na temat swojego stanu zdrowia. Opublikowała oświadczenie, w którym podziękowała za wsparcie otrzymane po ujawnieniu diagnozy raka.

Zdradziła także, że pojawi się na sobotniej paradzie Trooping the Colour, która jest urodzinowym hołdem dla króla. Jak wynika z oświadczenia pojedzie powozem wraz ze swoimi dziećmi - księciem Georgem, księżniczką Charlotte i księciem Louisem. Ma też pojawić się na balkonie Pałacu Buckingham wspólnie z królewską rodziną.

Cieszę się z tego, że wezmę udział w paradzie na cześć króla w ten weekend, wraz z moją rodziną. Planuję również wziąć udział w kilku publicznych wystąpieniach tego lata, jednocześnie zdając sobie sprawę, że długa droga do zdrowia jeszcze przede - przekazała księżna Kate.

Żona księcia Williama poświęciła kilka słów swojej chorobie

Podziękowała ponownie za słowa wsparcia. To naprawdę zmieniło świat Williama i mój, i pomogło nam obojgu przetrwać trudniejsze chwile - stwierdziła.

W swoim wpisie kilka słów poświęciła samej chorobie i leczeniu.

Uczę się cierpliwości, zwłaszcza w obliczu niepewności. Biorę każdy dzień takim, jakim jest, słucham swojego ciała i pozwalam sobie na ten bardzo potrzebny czas, aby wyzdrowieć - napisała.

Reklama

Mój stan jest coraz lepszy, ale każdy, kto przechodził chemioterapię, wie, że są lepsze i gorsze dni. W te gorsze czuję się słaba i zmęczona i muszę pozwolić ciału odpocząć, ale w te dobre dni, kiedy czuję się silna, chcę jak najdłużej cieszyć się tą chwilą - czytamy w oświadczeniu.

Zdjęcie dodane do wpisu wykonane zostało przez Matta Porteousa, ulubionego prywatnego fotografa pary książęcej. Kate pozuje na nim uśmiechnięte i patrząca w dal.