Maciej Dowbor został prezenterem w Polsacie w 2005 r. Współprowadził m.in. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", "Got to dance. Po prostu taniec" a także setki wydarzeń muzycznych. Wcześniej pracował w radiowej Trójce, w Grupie TVN oraz w TVP2. Prowadził tam Studio Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City oraz studio Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2002 Korea-Japonia. Był również współprowadzącym "Pytanie na śniadanie". W Polsacie stał się jedną z głównych gwiazd stacji. Po 19 latach postanowił się z nią rozstać.

Reklama

Pożegnanie

"Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku, a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój "związek" z Telewizją Polsat. Dziś poinformowałem o tym moich przełożonych" - napisał Maciej Dowbor na Instagramie.

Dlaczego Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu?

W dalszej części swojego oświadczenia Maciej Dowbor dodał, że nie chce, aby pojawiły się plotki na temat przyczyn jego odejścia ze stacji, dlatego postanowił "od razu uciąć spekulacje": "Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. A ja uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiając po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia…".

Podziękowania

"W Polsacie spędziłem 20 lat bez kilku miesięcy. To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył! Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne — sam sobie tego zazdroszczę! Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś z pełną odpowiedzialnością mogę nazywać przyjaciółmi!" - napisał dziennikarz.

Jakie plany ma Maciej Dowbor?

Maciej Dowbor podziękował widzom za to, że przez wszystkie lata z nim byli i mu kibicowali. Zdradził, że chce zrobić sobie przerwę od pracy i w najbliższym czasie udaje się na wakacje z rodziną.

"A co będzie dalej?! Czas pokaże! Póki co chce celebrować wakacje z moją rodziną, po raz pierwszy od wielu lat nie na planie!" - podsumował Maciej Dowbor.