Księżna Kate na początku stycznia 2024 roku przeszła planową operację jamy brzusznej. Zniknęła wtedy z pola widzenia. 22 marca przyznała, że poddawana jest leczeniu, które związane jest z wykrytym u niej nowotworem. Ostatnio Kate została doceniona w wyjątkowy sposób. Król Karol III oznaczył ją Orderem Towarzyszy Honoru.

Reklama

Zaszczytne odznaczenie dla księżnej Kate

Księżna Walii otrzymała odznaczenie w uznaniu dla wielu lat jej publicznej służby. Organizacja Orderu Towarzyszy Honoru została założona przez króla Jerzego V w 1917 roku. Miała honorować wybitne osoby, które mają osiągnięcia w sztuce, nauce, medycynie czy służbie publicznej. Jak podaje "Daily Mail", księżna Kate jest pierwszą członkinią brytyjskiej rodziny królewskiej, która została nagrodzona. To wyjątkowy gest króla Karola III w stronę żony starszego syna, księcia Williama.

Reklama

Król uhonorował też księcia Williama

Niedawno król mianował także księcia Williama Wielkim Mistrzem Najzaszczytniejszego Orderu Łaźni. Jest to szczególny zaszczyt dla księcia, ponieważ jest to tytuł, który król nosił w czasach, gdy był księciem Walii (1974-2022).

Innymi osobami, które dostąpiły tego zaszczytu, są Jego Królewska Wysokość Książę Henryk, Książę Gloucester i Jego Królewska Wysokość Książę Artur, Książę Connaught i Strathearn.
Zaszczyt ten został ustanowiony przez króla Jerzego I w 1725 roku, chociaż uważa się, że jego początki sięgają VIII wieku. Nadawany jest członkom służby wojskowej lub cywilnej za wzorową służbę.