Edyta Górniak na polskiej scenie muzycznej działa od wielu lat. Rozpoznawalność zdobyła występując w musicalu "Metro" w reżyserii Janusza Józefowicza. Potem zdecydowała się na karierę solową. Wystąpiła również na Eurowizji, gdzie zajęła drugie miejsce.
Szczere wyznanie Edyty Górniak
Na początku marca miała miejsce premiera dokumentu o Edycie Górniak. Można go obejrzeć na platformie SkyShowtime. Artystka opowiada w nim o swoim życiu prywatnym, pracy na scenie i kulisach swojej kariery.
Edyta Górniak w ramach promocji filmu udziela wielu wywiadów. W jednym z nich wyznała, że gdy wraz z Mietkiem Szcześniakiem nagrywała piosenkę "Dumka na dwa serca", która promowała film "Ogniem i mieczem" nie dostała za to żadnego honorarium. Stwierdziła, że budżet projektu nie przewidywał żadnego wynagrodzenia dla niej.
Kuba Wojewódzki drwi z Edyty Górniak
To właśnie z tych słów w rubryce Mea Pulpa w tygodniku "Polityka" zadrwił Kuba Wojewódzki. Zasugerował, że słowa Edyty Górniak są mało wiarygodne a ona sama łatwowierna.
"Edyta Górniak wyjawiła, że »Dumkę na dwa serca« nagrała na potrzeby filmu »Ogniem i mieczem« za darmo, gdyż (jak twierdzono) nie było na to budżetu. Jak widać, artystka już wtedy wierzyła w dziwne teorie" - napisał Wojewódzki.
Do tych słów Edyty Górniak nawiązał Wojewódzki
Nawiązał w tym przypadku do teorii spiskowych, z którymi sympatyzuje od pewnego czasu piosenkarka. Jedną z najgłośniejszych było jej stwierdzenie, że "na Ziemi jest już 4000 lat".
Marta Kawczyńska – dziennikarka Dziennik.pl. Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją animacja kultury, jest też psychoterapeutką tańcem i ruchem (DMT). Pracowała m.in. w Gazecie Stołecznej, Super Expressie, TVP. Jest autorką książki "Alopecjanki. Historie łysych kobiet" oraz współautorką poradników "#Nastolatka". Specjalizuje się w tematyce show-biznesowej oraz społecznej. W Dziennik.pl zajmuje się działem życie gwiazd, nostalgia, kultura. Prowadzi podcasty "Kawka z…" i "Dziennik Kryminalny" emitowane na kanale DGP Infor na Youtubie.