"Magazyn Ekspres Reporterów" zadebiutował na antenie TVP w 1999 r. Emisja programu zakończyła się pod koniec maja 2023 r. W połowie marca magazyn powróci w odświeżonej formule. Po przerwie ponownie poprowadzi go Michał Olszański.

Reklama

"Magazyn Ekspresu Reporterów" wróci do TVP1

Program koncentrował się na opowieściach zwykłych ludzi, którzy dzielili się z widzami swoimi tragediami, ale też i sukcesami. Nie brakowało kontrowersyjnych tematów i reportaży śledczych. Pierwszym prowadzącym był Michał Olszański, który pozostawał gospodarzem magazynu przez dwie dekady. Za czasów PiS "Magazyn…" zaczął stopniowo tracić widzów, by w końcu zniknąć z anteny w maju 2023 r. Jak informuje portal Wirtualne Media, "Magazyn Ekspresu Reporterów" wróci na antenę TVP1 w połowie marca.

Prowadzony będzie ponownie przez Michała Olszańskiego. "Odpowiedziałem, że bardzo chętnie wrócę i zostanę twarzą programu reporterskiego. To absolutnie fascynujące zadanie" – powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Olszański.

Reklama

Szefową nowego zespołu reporterów została Barbara Paciorkowska, pomysłodawczyni i redaktorka naczelna "Magazynu…", która w 2016 r. rozstała się z TVP.

Zmieni się natomiast pasmo emisji. W przeszłości emitowano go w dni powszednie, od marca program ma być nadawany w niedzielne wieczory po "Sanatorium miłości". Emisję pierwszego po przerwie odcinka zaplanowano na niedzielę 17 marca, na godz. 22.20.